České studio Sharry dodává software chytrým budovám Skansky

Ve Varšavě otevřela první z inovativního komplexu Spark

Ve Varšavě otevřela první z inovativního komplexu Spark

České studio Sharry Europe se stalo hlavním dodavatelem integrovaného řešení pro chytré technologie v rámci celé budovy i jednotlivých kanceláří komplexu Spark. Ten otevřel v polské Varšavě a řadí se mezi technologicky nejvyspělejší projekty v Evropě, podobně jako Edge v nizozemském Amsterdamu, Tieto Campus na jihu Finska nebo Agnelli Foundation HQ v italském Turíně. Spark nabídne v příštích letech celkem 57.000 metrů čtverečních kancelářské plochy. První ze tří budov je zprovozněná, poslední by měla být dostavěná do konce roku 2021. Díky platformě Connected by Skanska funguje první budova téměř celá pomocí mobilních telefonů.

Platforma je připravena k napojení nových technologií, a tak není závislá na konkrétním hardwaru. Pomocí mobilního telefonu si tak mohou návštěvníci otevřít vstupní turnikety, zarezervovat zasedací místnost, lokalizovat svého kolegu pomocí navigace uvnitř, ovládat klimatizaci, topení a světla v jednotlivých místnostech.

Turnikety lze v budovách Spark otevřít pouze pomocí smartphonu

Turnikety lze v budovách Spark otevřít pouze pomocí smartphonu

Connected by Skanska je podle spoluzakladatele a šéfa Sharry Europe Josefa Šachty rozdělena na dvě části. Zatímco první, Connected Fit-Out zajišťuje ovládání teploty a světla, rezervaci místností či indoor navigaci, druhá, Connected Building se stará o vstupní turnikety nebo dynamické parkovací zóny, které se automaticky přizpůsobují poptávce. Podporuje také komunitu uvnitř administrativního komplexu díky možnosti přes aplikaci snadno sdílet pozvánky na vlastní akce, vzkazy na virtuální nástěnce, informace o budově nebo si rezervovat sdílená jízdní kola.

Přes platformu Connected by Skanska lze plánovat eventy nebo tvořit pracovní komunity

Přes platformu Connected by Skanska lze plánovat eventy nebo tvořit pracovní komunity

Zaměstnanci uvidí přímo ve svém smartphonu, kde jsou volná parkovací místa

Zaměstnanci uvidí přímo ve svém mobilu, kde jsou volná parkovací místa