A je to tady! ČTK zveřejnila hromadné foto ze své říjnové oslavy z pražského Žofína, kde slavila svých 100 let. Najít na snímku šéfredaktora Médiáře není těžké. Najdete se taky?

Česká a slovenská Coca-Cola má novou šéfku, je jí Maria Anargyrou-Nikolić

Maria Anargyrou-Nikolić

Maria Anargyrou-Nikolić

Výrobce nápojů Coca-Cola HBC Česko a Slovensko má od letošního července novou generální ředitelku Mariu Anargyrou-Nikolić. Ta dosud pracovala jako generální ředitelka Coca-Cola HBC pro oblast Adria (Chorvatsko, Slovinsko a Bosna a Hercegovina). Střídá Tomáše Gawlowski, který ze skupiny Coca-Cola odchází a vrací se do rodného Švýcarska.

Před nástupem do nápojářské skupiny pracovala nová generální ředitelka české a slovenské Coca-Coly na obchodních pozicích v Nestlé. V Coca-Cole pracuje Anargyrou-Nikolić od roku 2010, kdy nastoupila do skupiny jako marketingová ředitelka pro Srbsko a Černou Horu. V roce 2013 se ve stejné oblasti stala obchodní ředitelkou. Generální ředitelkou oblasti Adria byla od roku 2015. 

„Za řízení české a slovenské části společnosti Coca-Cola HBC cítím velkou zodpovědnost. Napřímo zaměstnáváme zhruba tisíc zaměstnanců, dalších tisíc pracovních míst vytváříme nepřímo u našich zákazníků a dodavatelů. Našim zhruba 60.000 zákazníků na českém a slovenském trhu prodáváme více než 200 produktů nejvyšší kvality a na nadcházející roky máme stanoveny velmi ambiciózní cíle. Zároveň bych chtěla, aby Coca-Cola HBC Česko a Slovensko byla vnímána jako společensky odpovědná společnost a naše podnikání tak bylo dlouhodobě udržitelné,“ řekla Anargyrou-Nikolić k novému postu.