Českou Elle povede muž: Petr Matějček z Proč ne?!

Petr Matějček

Petr Matějček

Novým šéfredaktorem české edice časopisu Elle bude Petr Matějček, dosavadní šéfredaktor magazínu Proč ne?! deníku Hospodářské noviny. Oznámil to dnes mediální dům Burda, který Elle v Česku vydává. Řízení Elle se Matějček ujme od května. Nahradí Andreu Běhounkovou, o níž se mluví jako o šéfce chystané tuzemské edice časopisu Vogue

Kromě Elle bude Matějček řídit také odnože Elle Man a Elle Decoration. Do konce dubna bude českou Elle jako přechodná šéfka řídit Ivona Petružálková.

Matějček řídí Proč ne?! od září 2015. Dřív psal pro Euro či pro Českou pozici, v Německu pracoval pro časopisy Stern a Euro am Sonntag a přispíval také do německé mutace časopisu Vanity Fair. Spoluzaložil jeden z nejvýraznějších módních blogů v Německu nazvaný Dandy Diary. Vystudoval Akademii módy a designu v Mnichově. Ředitelka české Burdy Petra Fundová od něj čeká „novou vizi“ Elle a to, že „potěší nejen naše čtenáře, ale také všechny profesionály v oblasti módy a v neposlední řadě naše obchodní partnery“.

„Elle prochází na mnoha trzích [USA, Velká Británie či Polsko - pozn. red.] změnami vedení. Soustředíme se hlavně na to, aby v čele české edice stanuli opravdoví a zkušení odborníci se silnými vazbami na módní průmysl. A přesně tomu odpovídá výběr našeho nového šéfredaktora,“ prohlásila Monika Szeroczyńska, publisherka lifestylové divize Burda Praha. Po nástupu Matějčka bude také vybrán nový fashion director Elle. „Jednáme s několika kvalitními kandidáty, finální výběr bude proveden ale až společně s Petrem po jeho nástupu,“ dodala publisherka. Jako fashion director v Elle do konce loňska působil Jan Králíček. Ten přitom od loňského podzimu pracuje na téže pozici pro portugalskou Vogue a už dva roky pro tamější vydání magazínu GQ.