Proč děláme web, denní newsletter, týdenní Katovnu a nově též měsíční souhrny? Poslechněte si.

Českou TBWA nahrazuje Hullabaloo

Tým agentury Hullabaloo

Vlastníci agentury Hullabaloo: zleva Timothy John Hennessy, Jiří Pleskot, Martyn Wiliam Cox

Nezávislá reklamní agentura Hullabaloo, kterou rovnými díly drží Timothy John Hennessy, Martyn Wiliam Cox a Jiří Pleskot, přebírá místní byznys agentury TBWA. Ten dosud provozuje firma TBWA Praha, kterou vlastní prostřednictvím sítě TBWA nadnárodní komunikační skupina Omnicom (91 %) a reklamní tvůrce a manažer Jakub Horák (9 %).

Firma, existující od roku 1995, dala o svém hospodaření veřejně vědět naposledy za rok 2010, kdy dosáhla tržeb 106 milionů Kč a zisku před zdaněním 10 milionů Kč. Jak se jí vedlo v posledních třech letech, není z oficiálních výkazů známo.

Dnes Hullabaloo a TBWA oznámily, že uzavřely „dohodu o přidružení“. V praxi, jak Médiáři řekl kreativní ředitel Hullabaloo Jiří Pleskot, TBWA Praha jako firma má skončit, zatímco práci pro dosavadní klienty TBWA - regionální i mezinárodní - převezme Hullabaloo. Do ní síť TBWA nijak majetkově nevstupuje. „Tento krok nám zajistí přístup k nástrojům a mezinárodní podpoře, ale zároveň si zachováme nezávislost,“ podotkl kreativní ředitel Pleskot.

Současný ředitel pobočky pražské TBWA Radek Dráb má s přesunem provozu pomoci. Nový, spojený tým má fungovat v pobočce Hullabaloo v pražské Záhřebské ulici, přičemž do ní má přejít „velká část personálu“ místní TBWA. Ten nyní podle Pleskota čítá 18 lidí, kolik jich přejde do Hullabaloo, není zatím jisté - záleží, kolik a jakých stávajících kontraktů se podaří udržet, respektive prodloužit. Už teď je ale jasné, že nepřejdou všichni - konkrétně administrativní síly Hullabaloo nechce zdvojovat.

Hullabaloo vznikla v Praze v roce 2008, momentálně dělá pro Bohemia Energy, BMW, Datart, Metaxa, Molson-Coors, Panasonic nebo Vitanu.

Radek Dráb a Tomáš Poucha. Foto: TBWA

Dosavadní ředitel TBWA Praha Radek Dráb (vlevo), na snímku s Tomášem Pouchou. Foto: TBWA