Panelovou diskusí v pondělí ve 13 hodin začal 2. ročník Týdnů mediálního vzdělávání. Potrvá šest týdnů a proběhne na víc než stovce základních a středních škol po celém Česku. Zapojí se do něj 45 novinářů a mediálních odborníků. Pořádá ho Člověk v tísni v programu Jeden svět na školách.

Český bezdrát spouští televizi přes internet EriTV

Firma Český bezdrát Petra Benýška a Benedikta Pánka, poskytovatel internetového připojení a telefonie, přichází se službou EriTV, televizí přes internetovou přípojku (IPTV). EriTV nabízí až 150 programů a dnes už standardní funkce časového posunu či nahrávání pořadů. Šíří se prostřednictvím sítě CETIN, tedy společnosti Česká telekomunikační infrastruktura ze skupiny PPF Petra Kellnera, která vlastní také operátora O2.

Český bezdrát novou televizní službu přidal k tomu, co zákazníkům nabízí na základě velkoobchodní smlouvy s CETIN, uzavřené v červnu 2017. “Tato rozšířená spolupráce umožňuje Českému bezdrátu zřídit až čtyři miliony nových přípojek internetové televize EriTV v celém Česku,” přiblížil Benýšek.

Smlouvu o poskytnutí obsahu televizních programů má Český bezdrát s firmou 4net.tv services. V ní má podíl Lama Energy Group Petra Lamicha, která provozuje satelitní televizi Nová Digi TV.