Ve čtvrtečním rozhovoru s MF Dnes prezident Miloš Zeman zopakoval svou výzvu k personálním změnám v České televizi, opět v souvislosti s možným neschválením výročních zpráv ČT. Těmi se bude v úterý 27. března zabývat volební výbor. Pokud je neschválí, dochází k výměně Rady ČT, potažmo potenciálně i ředitele. „Záleží ale nikoli na mně, nýbrž na politicích, kteří k tomu mají vztah, jaké vedení ČT si vlastně přejí,“ prohlásil Zeman.

Český bezdrát spouští televizi přes internet EriTV

Firma Český bezdrát Petra Benýška a Benedikta Pánka, poskytovatel internetového připojení a telefonie, přichází se službou EriTV, televizí přes internetovou přípojku (IPTV). EriTV nabízí až 150 programů a dnes už standardní funkce časového posunu či nahrávání pořadů. Šíří se prostřednictvím sítě CETIN, tedy společnosti Česká telekomunikační infrastruktura ze skupiny PPF Petra Kellnera, která vlastní také operátora O2.

Český bezdrát novou televizní službu přidal k tomu, co zákazníkům nabízí na základě velkoobchodní smlouvy s CETIN, uzavřené v červnu 2017. „Tato rozšířená spolupráce umožňuje Českému bezdrátu zřídit až čtyři miliony nových přípojek internetové televize EriTV v celém Česku,“ přiblížil Benýšek.

Smlouvu o poskytnutí obsahu televizních programů má Český bezdrát s firmou 4net.tv services. V ní má podíl Lama Energy Group Petra Lamicha, která provozuje satelitní televizi Nová Digi TV.