Piráty iniciovaný bod čtvrteční schůze poslaneckého volebního výboru, týkající se sporu o reportáž Janka Kroupy o Agrofertu, oproti úterní schůzi příslušné senátní komise nové argumenty nepřinesl. Nad rámec známého řekl generální ředitel René Zavoral jen, že ve veřejnoprávním rádiu zruší část tabulkových míst a že kromě předžalobní výzvy od Agrofertu registruje rozhlas i další, rovněž na Kroupovu reportáž, a to z roku 2015. Reportér Kroupa se schůze neúčastnil.

Český Miton expanduje s prodejem reklamy AdMarket na Slovensko

Ředitelkou AdMarket.sk je Denisa Olšavská.

AdMarket.cz, prodejce online reklamy skupiny Miton, se rozrůstá o novou pobočku AdMarket.sk, která sídlí nedaleko slovenské Žiliny. Jejím cílem postupně rozšířit portfolio, potažmo návštěvnost.

Stěžejním portálem, stejně jako v ČR, momentálně je nákupní rádce Heureka.sk. Server, který na Slovensku odstartoval před dvěma lety, je lídrem oboru s téměř 500 tisíci návštěv měsíčně. Do portfolia v sousedním zemi patří také půl roku běžící tamní verze portálu o vaření Varenie.sk (55 tisíc návštěvníků měsíčně).

„Rychlý vzestup obou výše zmiňovaných portálů poukazuje na stále ne zcela využité příležitosti, které Slovensko skýtá pro svého západního souseda nejen v oblasti online marketingu,“ oznámila společnost.

Ředitelkou AdMarket.sk se stala Denisa Olšavská, která se internetovému marketingu věnuje téměř deset let, zkušenosti získávala převážně na českém trhu.

AdMarket.cz, specializující se na prodej online reklamy na partnerských serverech, webech a portálech, v současné době registruje přes 2,3 milionů návštěvníků měsíčně.