Digitální agentury v Atlasu ukázaly, co mají letos nového. Podívejte se na fotografie a prezentace.

Český Newsweek představil redakci

Tuzemskou edici původně amerického zpravodajského časopisu povede Jiří Nádoba, šéfeditorem bude Tomáš Lysoněk. Titul vzniká ve vydavatelství českého Forbesu.

Redakce českého Newsweeku. Repro: facebook.com/NewsweekCesko

Redakce českého Newsweeku. Repro: facebook.com/NewsweekCesko

Tým vznikající české mutace amerického zpravodajského týdeníku Newsweek se kompletuje. Jádro redakce tvoří šéfredaktor Jiří Nádoba přicházející z Forbesu, šéfeditor Tomáš Lysoněk z Mladé fronty Dnes, dále Kateřina Šafaříková, Pavla Francová (předtím v Lidových novinách, respektive v Indexu LN), Daniel Anýž (z Hospodářských novin) či Hana Slívová (dosud činná v rozhlasovém koncernu Lagardere na webu Koule.cz). Ukazuje to fotografie, kterou Newsweek zveřejnil na Facebooku. Fotografem české edice bude Stanislav Krupař (ex Reflex, fotí třeba pro Reportéra), „kreativní editorkou“ a produkční Irena Tesarčíková, grafičkou Soňa Valentová.

Český Newsweek má poprvé vyjít letos v listopadu, podle Mediaguru jako čtrnáctideník. Na základě licenční dohody s americkým vlastníkem Newsweeku IBT Media ho sem přivede společnost Business Consulting & Media. Vydavatelem časopisu bude její dceřiná firma MediaRey, která už v češtině několik let vydává měsíčník Forbes.