Český prodejce zahradní techniky Hecht otvírá jeden obchod za druhým

Síť Hecht se začátkem listopadu dostane na 32 poboček, konkurenční Mountfield jich má 56.

Prodejen značky Hecht je v Česku už třicet

Prodejen značky Hecht je v Česku už třicet

Prodejce zahradní techniky Hecht, který nedávno v Kyjově zprovoznil svou 30. prodejnu, plánuje o nadcházejících dvou víkendech otevřít další dvě provozovny. Tuto sobotu (26. října) přibyde nová prodejna v Mladoboleslavské ulici v Mělníku, o týden později (2. listopadu) pak v Jáchymovské ulici v Karlových Varech.

„Nové prodejny nabídnou zákazníkům kompletní sortiment zahradní a dílenské techniky, včetně akumulátorově kompatibilního nářadí či zahradních strojů, outdoorových a městských elektrokol, elektro skútrů, akumulátorových čtyřkolek, infrasaun a dalšího zboží. Prodejny budou otevřeny každý den včetně víkendů od 8 do 20 hodin,“ říká Jan Libánský, marketingový manažer Hechtu. Otevřeno bude s výjimkou zákonem vyjmenovaných státních svátků, během kterých musí mít větší prodejny zavřeny.

Součástí nabízených služeb je také servis v místě prodejny. Prodejní specialisté zákazníkům veškeré prodávané zboží také kompletně sestaví, zprovozní (seřízení, plnění provozními kapalinami, předvedení ovládacích prvků) a naučí zákazníka stroj ovládat.

Hecht je původem česká značka, která si letos připomněla 25 let na českém trhu. V současnosti je firma podle svých údajů největším distributorem zahradní techniky v Česku a na Slovensku, a zároveň jedním z největších distributorů zahradní techniky ve střední Evropě. Hecht se věnuje vývoji a designu, přičemž těžiště vlastní nabídky tvoří sekačky, kterých ročně prodá kolem 130.000 kusů, a dál pily nebo křovinořezy. Podle ředitele marketingu Libánského spočívá budoucnost značky Hecht především ve vývoji akumulátorových strojů a ucelených produktových programů nejen pro zahradu a dílnu, ale také v oblasti elektromobility. Podle loňské výroční zprávy dosáhly tržby společnosti Hecht motors víc než 1,6 miliard Kč.

Konkurenční síť prodejen Mountfield aktuálně čítá 56 provozoven. Mountfield nyní intenzivně pracuje na modernizaci svých poboček. „S modernizací a revitalizací celé prodejní sítě jsme začali již v roce 2016 a daří se nám držet plán přestavby prodejních center jak v České republice, tak i na Slovensku. Dokončení plánujeme koncem roku 2020. Z nově otevřených prodejen dostáváme pozitivní ohlasy od zákazníků, které se projevují i na vyšších tržbách,“ komentovala počátkem roku otevření nové prodejny v Mostě předsedkyně představenstva a generální ředitelka Mountfieldu Jana Moravová.