Proč děláme web, denní newsletter, týdenní Katovnu a nově též měsíční souhrny? Poslechněte si.

Český Ringier má převzít firma Rongosor samotného Křetínského

Durhý „kupující“ Patrik Tkáč figuruje pouze v dozorčí radě nové firmy.

  • ČTK
  • 12. 02. 2014 09:59
Nový vlastník Ringieru Daniel Křetínský. Foto: Profimedia.cz

Nový vlastník Ringieru Daniel Křetínský. Foto: Profimedia.cz

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže začal posuzovat změnu vlastníka společnosti Ringier Axel Springer CZ, která je největším vydavatelem deníků na českém trhu. Zahájil správní řízení. V úterý o tom zveřejnil informaci na svém webu.

Vydavatele deníků Blesk a Aha! kupují podnikatelé Daniel Křetínský a Patrik Tkáč. Ohodnocení společnosti činí 170 milionů eur (4,7 miliardy Kč). Návrh na schválení majetkových změn přitom úřad podala společnost Rongosor, která má nově kontrolovat Ringier Axel Springer CZ a jejím prostřednictvím tiskárenskou společnost Ringier Axel Springer Print CZ.

Oficiálně je jediným akcionářem Rongosoru Křetínský, Tkáč pouze předsedá dozorčí radě firmy. Rongosor vznikl loni v listopadu.

Původní vlastník zároveň prodal svou účast v české První novinové společnosti, jejímž hlavním předmětem činnosti je distribuce tisku. Jde o podíl 27,02 %, Ringier je největším z pěti akcionářů distribuční firmy.

Úřad bude posuzovat oblast vydávání periodického tisku, poskytování reklamy prostřednictvím periodického tisku a internetu a oblast internetového zpravodajství a publicistiky. Rozhodnout o povolení spojení firem by měl do měsíce.