Český rodák Robert Kyncl přejde z YouTube do čela Warner Music

Topmanažer českého původu se šéfem nahrávací společnosti stane začátkem roku 2023.

  • ČTK
  • 22. 09. 2022 00:00
Robert Kyncl. Foto: Warner Music

Robert Kyncl. Foto: Warner Music

Americká nahrávací společnost Warner Music Group oznámila, že jejím výkonným ředitelem bude od 1. ledna 2023 manažer českého původu Robert Kyncl. Ten je nyní obchodním ředitelem největšího světového videowebu YouTube, který spadá pod Google. Kyncl začátkem příštího roku v čele podniku vystřídá Steva Coopera.

Kyncl podle firmy Warner Music hraje od roku 2010, kdy začal pro Google pracovat, ústřední roli ve strategii platformy YouTube a významně se podílel na jejím růstu. „Je to nesmírně talentovaný manažer, který do skupiny Warner Music a hudebního průmyslu přinese dynamickou energii,“ věří Cooper, jenž stojí v čele firmy Warner Music od roku 2011.

Dvaapadesátiletý Kyncl už minulý měsíc oznámil, že YouTube opustí. Před nástupem do YouTube působil v letech 2003 až 2010 v Netflixu jako viceprezident pro obsah. Předtím mimo jiné rok pracoval pro HBO.

Warner Music je třetím největším hudebním vydavatelstvím na světě, za konkurenty Universal Music a Sony Music. Mezi umělce spolupracující s firmou Warner Music patří například Ed Sheeran nebo Madonna.