Hudebník a producent Karel Vágner prodal vydavatelství Multisonic, píše E15. „Ve chvíli, kdy něco vydáte, visí deska během krátké doby někde na internetu,“ řekl, proč se firmy po 29 letech zbavil.

Český rozhlas Brno a Zlín bude řídit Ondryášová

Hana Ondryášová. Auto: Khalil Baalbaki

Hana Ondryášová. Auto: Khalil Baalbaki

Novou ředitelkou regionálních stanic Český rozhlas Brno a Český rozhlas Zlín bude od 1. listopadu Hana Ondryášová, dosavadní editorka stanice Český rozhlas Brno. Obě stanice dosud vedl Jaromír Ostrý, kterému vypršel mandát na konci září a kvůli kandidatuře do Senátu - nakonec neúspěšné - se už o místo neucházel. Ondryášová působí v rozhlasu v Brně 20 let. Začínala jako externí spolupracovnice redakce zpravodajství a publicistiky, ve které následně v letech 2002 až 2012 zastávala funkci vedoucí. Později působila jako vedoucí programu a editorka. Vystudovala Fakultu sociálních studií Masarykovy univerzity v Brně.

„Stanice Český rozhlas Brno je naším největším regionálním studiem. Hana Ondryášová je zkušeným rozhlasovým pracovníkem a já očekávám, že brněnskému rozhlasu pomůže vylepšit jeho vysílání a nastartovat růst posluchačů. V případě Českého rozhlasu Zlín pak bude jejím hlavním úkolem rozšiřovat a rozvíjet programovou nabídku stanice,“ uvedl generální ředitel René Zavoral. Rozhlas na místo ředitele stanic vypsal výběrové řízení. Ondryášovou dnes do funkce podle zákona jmenovala rozhlasová rada.