V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Český rozhlas bude z Cukráku místo Dvojky opět vysílat středočeský Region

Vysílač Cukrák. Foto: Profimedia.cz

Vysílač Cukrák. Foto: Profimedia.cz

Místo svého druhého okruhu Dvojka bude Český rozhlas z vysílače Cukrák na kmitočtu 100,7 MHz šířit program Region Středočeský kraj. Dvojka bude naopak nově vysílat ze stanovišť Beroun-Záhrabská (88,4 MHz) a Mělník-město (87,6 FM) místo Regionu. Stane se tak počínaje 2. lednem 2014. Region se na Cukrák vrátí po osmi letech - v ledna 2006 jej tam nahradilo veřejnoprávní rádio pro mladé Wave, v září 2008 je nahradila právě Dvojka.

Té pro šíření po Praze a středních Čechách zůstane vysílač na Petříně (91,2 MHz). Rozhlas tvrdí, že chce posílit pokrytí Regionu v Praze a hlavně ve středních Čechách, stávající je prý nedostatečné.

„Vysílač Praha-Cukrák bude zajišťovat zejména pokrytí Prahy a blízkých středních Čech. Středočeská stanice Region měla doposud k dispozici pouze ‚prstenec‘ menších vysílačů ve středních Čechách, hlavní ‚deštníkový‘ vysílač v síti chyběl. Český rozhlas Dvojka bude mít nadále k dispozici pro pokrytí Prahy vysílač Praha-Petřín. Lepšímu pokrytí Dvojky by pak v oblastech se slabším signálem z vysílače Praha-Petřín měly pomoci přesuny vysílačů Beroun a Mělník právě do sítě této stanice,“ argumentuje.

Se změnou zmíněných kmitočtů čekají obě stanice programové změny. Z programového schématu Dvojky zmizí dechovka, příslušné pořady se přesouvají na regionální stanice, jejich čas se přitom nemění. Pořad Písničky od srdce bude zařazený v jiném čase a v modifikované podobě. „Do času, kdy bývala dechovka, přesuneme oblíbený pořad Kolotoč. Z poledního času ho přesuneme právě do toho tradičního podvečera, protože tam kdysi taky Kolotoč byl vysílán,“ řekl Zavoral.

Další změny v sítích Dvojky a Regionu Středočeský kraj se podle rozhlasu neplánují, stejné zůstávají i další možnosti příjmu těchto stanic.