Proč děláme web, denní newsletter, týdenní Katovnu a nově též měsíční souhrny? Poslechněte si.

Český rozhlas chce na frekvencích BBC vysílat 12 hodin denně

Veřejnoprávní Český rozhlas by mohl brzy zdvojnásobit délku programu zpravodajského Rádia Česko, kterou šíří prostřednictvím sítě tuzemských vysílačů britského rádia BBC, mezi bloky vysílání v angličtině.

Současná smlouva o spolupráci, na jejímž základě Rádio Česko vstupuje do sítě BBC v časech 8 až 11 a 13 až 16 hodin, končí 30. června. Český rozhlas nyní jedná s BBC o tom, že by od 1. července dodávala pro tyto kmitočty, na něž má BBC licenci, 12 hodin programu denně, a to od 7 do 19 hodin.

„Malá“ rozhlasová rada dnes tento plán schválila coby záměr, na řadě je „velká“ rada pro vysílání, která musí potvrdit změnu licenčních podmínek. Samotná BBC od ní už v Česku získala tzv. transformační licenci, to znamená, že může stávající kmitočty využívat až do roku 2025.

O ekonomickém dopadu zatím manažeři nechtějí mluvit, v pátek o něm totiž budou ještě jednat s BBC. V minulosti mluvili o tom, že na rozšíření českého vysílání by BBC mohla přistoupit kvůli škrtům ve svém rozpočtu, provoz v Česku je pro ni totiž příliš drahý.