Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

Český rozhlas hledá místo Zory Karmazín Blümlové nového mluvčího

  • ČTK
  • 23. 09. 2013 15:00
Zora Karmazín Blümlová. Foto pro Český rozhlas: Khalil Baalbaki

Zora Karmazín Blümlová. Foto pro Český rozhlas: Khalil Baalbaki

Český rozhlas hledá nového tiskového mluvčího. Obsadit má dlouhodobě uvolněnou pozici, jejíž funkci od letošního léta plní ředitelka odboru komunikace a vnějších vztahů Zora Karmazín Blümlová. Člověk, který místo získá, bude přímo odpovědný náměstku generálního ředitele pro strategický rozvoj Jiřímu Svobodovi, řekla ČTK Karmazín Blümlová.

Z inzerátu zveřejněného na webu Českého rozhlasu vyplývá, že uchazeč má mít vysokoškolské vzdělání, minimálně pětiletou zkušenost v oblasti public relations, včetně media relations, a alespoň dva roky praxe jako tiskový mluvčí. K pracovní náplni mimo jiné patří vedení externí komunikační strategie, navrhování ročního komunikačního plánu v souladu s dlouhodobou strategií Českého rozhlasu a zodpovědnost za komunikaci s médii, externími partnery a odbornou veřejností. Předpokládaný termín nástupu je nejpozději 1. ledna 2014.

Rozhlas vypsal výběrové řízení po nedávné obměně ve vedení odboru komunikace a vnějších vztahů. Z pozice v létě odešel Jakub Čížek, jenž zamířil do sekce programu a vysílání, a post po něm převzala právě Karmazín Blümlová, do té doby vedoucí kanceláře generálního ředitele. Tu v této funkci nahradila Karolína Hloušková, dřívější redaktorka serveru Česká média mediálního podnikatele Jaroslava Berky.