Český rozhlas kvůli mzdám navýší letošní rozpočet na 2,2 miliardy Kč

  • ČTK
  • 30. 05. 2013 09:20

Český rozhlas navýšil rozpočet na letošní rok o 10,5 milionu na 2,2 miliardy Kč. Důvodem jsou vyšší provozní a personální náklady. Na straně výnosů rozhlas počítá mimo jiné se zvýšením tržeb z obchodní činnosti. Kontrolní Rada Čského rozhlasu ve středu navýšení rozpočtu schválila.

Český rozhlas původně počítal s vyrovnaným rozpočtem 2,192 miliardy Kč. Podle náměstka generálního ředitele pro správu a provoz Ladislava Musila bylo ale nutné provést několik změn zejména v mzdové části, mimo jiné šlo o převedení 21 milionů Kč na mzdy či převedení externistů na hlavní či vedlejší pracovní poměr. Do úpravy se také promítla úprava nákladů na dovolené a penzijní připojištění vyplývající z kolektivního vyjednávání.

Na straně výnosů Český rozhlas počítá například s nárůstem o 5,5 milionu Kč z tržeb z obchodní činnosti. Rozhodující podíl celkových výnosů u rozhlasu představují poplatky, které v původním návrhu činily 1,99 miliardy Kč.

Úpravy rozpočtu vedení rozhlasu avizovalo už při předložení původního návrhu, v současné době pro letošní rok již žádné změny rozpočtu nechystá.