V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Český rozhlas měl loni zisk 124 milionů Kč, víc než plánoval. Klesly ale příjmy z reklamy

  • ČTK
  • 29. 03. 2012 20:40

Český rozhlas Loni podle předběžných výsledků hospodařil s čistým ziskem 123,7 milionu Kč, což bylo o více než 60 milionů Kč více, než plánoval. O předběžných hospodářských výsledcích dnes na zasedání Rady Českého rozhlasu informovala finanční ředitelka instituce Hana Skalová. Předloni činil zisk po zdanění 110,5 milionu Kč.

Pozitivní trend byl loni podle Skalové zaznamenán u výběru koncesionářských poplatků, které meziročně vzrostly přes pokles počtu poplatníků. Naopak klesaly příjmy z reklamy a sponzoringu. Negativní situaci by měl pomoci řešit nový centrální odbor obchodu, který vznikne od dubna. Povede jej dosavadní marketingový a PR manažer rozhlasu Tomáš Kollarczyk, uvedl dnes náměstek pro strategický rozvoj René Zavoral.

Podle Skalové loňské zlepšení proti plánu bylo dáno úsporou díky dobře vysoutěženým veřejným zakázkám. Jako příklad uvedla 3,5 milionu Kč uspořených při výběru mobilního operátora a 2,5 milionu Kč uspořených při nákupu energie prostřednictvím komoditní burzy.

U některých veřejných zakázek ale nastaly průtahy. „Díky tomu se část veřejných zakázek posunula až do roku 2012,“ řekla. Jako příklad uvedla tendr na pořízení výpočetní techniky, který byl dokončen až letos v lednu.

Na loňský rok Český rozhlas původně schválil rozpočet se ziskem dva miliony korun při výnosech z běžné činnosti 2,2 miliardy Kč. V průběhu loňského podzimu jej ale upravil a počítal se ziskem z běžné činnosti před zdaněním 72 milionů Kč.

Rada Českého rozhlasu dnes schválila loňskou výroční zprávu, kterou nyní odešle k projednání do sněmovny.