Piráty iniciovaný bod čtvrteční schůze poslaneckého volebního výboru, týkající se sporu o reportáž Janka Kroupy o Agrofertu, oproti úterní schůzi příslušné senátní komise nové argumenty nepřinesl. Nad rámec známého řekl generální ředitel René Zavoral jen, že ve veřejnoprávním rádiu zruší část tabulkových míst a že kromě předžalobní výzvy od Agrofertu registruje rozhlas i další, rovněž na Kroupovu reportáž, a to z roku 2015. Reportér Kroupa se schůze neúčastnil.

Český rozhlas nabízí mobilní zpravodajství pro iPhony a iPody

Součástí většiny článků jsou zvukové nahrávky. Na vývoji aplikace se podílela společnost Mediawork.

  • ČTK
  • 04. 03. 2011 08:14

Český rozhlas připravil pro mobilní přístroje iPhone a iPod Touch výrobce Apple aplikaci se zpravodajskými informacemi. Součástí většiny článků jsou zvukové nahrávky. Na vývoji aplikace se podílela společnost Mediawork.

Aplikace umožňuje prohlížet zprávy z domova, ze světa, z ekonomiky, sportu, kultury či vědy, komentáře a analýzy. Uživatelé si mohou rovněž přehrát zvukové nahrávky. Aplikace přináší obsah stránek zpravy.rozhlas.cz.

Přímo v aplikaci se nabízí vyhledávání, související články se otevírají v webovém prohlížeči. Možné je také přidání článku do oblíbených ke čtení v režimu offline, sdílení článků prostřednictvím sociálních sítí i e-mailem.

Zpravodajství pro telefony iPhone už některá česká média nabízejí. Poskytují jej Hospodářské noviny, Česká tisková kancelář, časopis Týden, vydavatelství Mladá fronta pro své časopisy či Mafra v případě televize Óčko a deníku Metro. V iPhonu je také možné si naladit vysílání zpravodajského televizního kanálu ČT24.