Pietro Filipi. Kara. Glami. Lookio. Čtvero tuzemských outletů. Čtvero malých českých značek. Best practices z Instagramu. Přijďte 20. listopadu na Módu v Česku do Aureole.

Český rozhlas Plus bude vysílat i od 6 do 10 hodin, ale jen digitálně

Logo Českého rozhlasu Plus, nové stanice mluveného slova

Logo Českého rozhlasu Plus, nové stanice mluveného slova

Český rozhlas plánuje od 2. ledna 2014 rozšířit vysílání své celoplošné stanice Plus o živý programový blok zaměřený na politiku, společnost či ekonomiku ráno od 6 do 10 hodin. Půjde o komentovaný proud s publicistickými prvky. Vedení rozhlasu o tom dnes informovalo na schůzi Rady Českého rozhlasu.

Český rozhlas Plus se v éteru šíří na středních vlnách, nový blok ale bude vysílat jen v digitálních sítích a na internetu. Na středních vlnách dál bude vysílat od 16 do 24 hodin (po zbytek času na nich rozhlas vysílá program Dvojky). Plus je celoplošnou stanicí, která začala vysílat letos 1. března a navázala na zaniklé programy Českého rozhlasu 6, Rádio Česko a Leonardo.

Zpravodajské Rádio Česko vysílalo na frekvencích BBC ráno od 8 do 11 hodin a odpoledne od 13 do 16 hodin, a také digitálně. Poté, co BBC koupila komerční rozhlasová skupina Lagardere, rozhlas nicméně zjara vysílání Česka zcela zrušil a nástupnickou stanici mluveného slova vystavěl časem i zaměřením podobnou publicistické stanici Šestka.

Nyní se programem Plus chce vrátit na velmi krátké vlny, zasazuje se proto o novelu příslušného mediálního zákona, která by měla celoplošné vysílání na velmi krátkých vlnách umožnit.

Nový ranní blok Plusu hodlá rozhlas využít i v rámci regionálního vysílání své stanice Regina vysílající pro Prahu. Regina tak bude z Plusu přebírat blok od 6 do 10 hodin a také večerní od 17 do 22 hodin.