V dnešním rozhovoru s MF Dnes prezident Miloš Zeman zopakoval svou výzvu k personálním změnám v České televizi, opět v souvislosti s možným neschválením výročních zpráv ČT. Těmi se bude v úterý 27. března zabývat volební výbor. Pokud je neschválí, dochází k výměně Rady ČT, potažmo potenciálně i ředitele. „Záleží ale nikoli na mně, nýbrž na politicích, kteří k tomu mají vztah, jaké vedení ČT si vlastně přejí,“ prohlásil Zeman.

Český rozhlas Plus po Nováčkovi řídí Šabata

Dosavadní vedoucí programu Radiožurnálu Petr Šabata se řízení stanice ujme 1. března.

Petr Šabata. Foto: Khalil Baalbaki

Petr Šabata. Foto: Khalil Baalbaki

Novým šéfredaktorem stanice Český rozhlas Plus bude jmenován Petr Šabata. Dosavadní vedoucí programu stanice Český rozhlas Radiožurnál se nové funkce ujme od 1. března. V tentýž den si celoplošná stanice mluveného slova připomene pět let existence, která posluchačům představí novou zvukovou grafiku a slogan. Stanici bude nově charakterizovat slogan Když chcete vědět proč, hlasem stanice se stal herec Marek Holý. Řízením Českého rozhlasu Plus byla dosud pověřena Patricie Polanská, a to od začátku února, kdy z čela odešel Ondřej Nováček, na místo šéfa programu celého Českého rozhlasu.

Šabata dosud v rozhlasu v komentářích pro zpravodajský web iRozhlas.cz připravoval témata související se Slovenskem, ekonomikou a školstvím. V minulosti působil jako zástupce šéfredaktorky slovenského deníku Sme a osm let byl šéfredaktorem deníku Pravda v Bratislavě. Pozici šéfredaktora předtím zastával také v denících Mladá fronta Dnes, Hospodářské noviny a v projektu Naše adresa mediální divize PPF.