Premiér Andrej Babiš (ANO) vystoupí v neděli 18. listopadu od 21.25 v živě vysílaném rozhovoru televize Nova. Půlhodinový pořad Vládní krize tentokrát nahradí Střepiny a bude ho moderovat Rey Koranteng. Interview se má zaměřit na dění, jež způsobila kauza Seznamu Babišův syn promluvil.

Český rozhlas Plus po Nováčkovi řídí Šabata

Dosavadní vedoucí programu Radiožurnálu Petr Šabata se řízení stanice ujme 1. března.

Petr Šabata. Foto: Khalil Baalbaki

Petr Šabata. Foto: Khalil Baalbaki

Novým šéfredaktorem stanice Český rozhlas Plus bude jmenován Petr Šabata. Dosavadní vedoucí programu stanice Český rozhlas Radiožurnál se nové funkce ujme od 1. března. V tentýž den si celoplošná stanice mluveného slova připomene pět let existence, která posluchačům představí novou zvukovou grafiku a slogan. Stanici bude nově charakterizovat slogan Když chcete vědět proč, hlasem stanice se stal herec Marek Holý. Řízením Českého rozhlasu Plus byla dosud pověřena Patricie Polanská, a to od začátku února, kdy z čela odešel Ondřej Nováček, na místo šéfa programu celého Českého rozhlasu.

Šabata dosud v rozhlasu v komentářích pro zpravodajský web iRozhlas.cz připravoval témata související se Slovenskem, ekonomikou a školstvím. V minulosti působil jako zástupce šéfredaktorky slovenského deníku Sme a osm let byl šéfredaktorem deníku Pravda v Bratislavě. Pozici šéfredaktora předtím zastával také v denících Mladá fronta Dnes, Hospodářské noviny a v projektu Naše adresa mediální divize PPF.