Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

Český rozhlas si nechá přeměřit chování posluchačů Radiožurnálu a Dvojky

  • ČTK
  • 21. 06. 2013 02:35

Český rozhlas chce znát chování posluchačů svých celoplošných stanic Radiožurnál a Dvojka. Připravuje kvůli tomu veřejnou zakázku na měření poslechu, která má rozhlasu pomoci s případnou úpravou programu. Vyplývá to z informací zveřejněných ve Věstníku veřejných zakázek.

Průzkum by podle předběžných informací měl začít letos v září a trvat jeden rok. Předpokládaná hodnota nadlimitní veřejné zakázky je 5,5 milionu Kč bez daně z přidané hodnoty, informovala ČTK Lenka Novosádová z Českého rozhlasu.

Panely pro každou stanici bude tvořit 200 lidí, kteří mají odpovídat posluchačskému rozložení podle posledních známých výsledků výzkumu Radio Projekt. Vedle toho se bude měřit také chování posluchačů dalších celoplošných stanic na vzorku minimálně 300 lidí. Výsledky budou dodávány zhruba jednou týdně a budou umožňovat sledování poslechu v takzvaném minutovém profilu.

Podle pravidelného průzkumu Radio Projekt, který provádějí agentury STEM/MARK a Median, jsou Radiožurnál a Dvojka nejposlouchanějšími stanicemi veřejnoprávního rozhlasu. V celkovém žebříčku se umístily za soukromými rádii Impuls, Frekvence 1 a Evropa 2.