V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Český rozhlas spouští svoji první aplikaci HbbTV

Český rozhlas nově nabízí poslech živého vysílání z pořadů z archivu prostřednictvím interaktivní aplikace pro hybridní televizi (HbbTV), přístupné přes takzvané červené tlačítko. Pilotní verze aplikace je dostupná na stávajícím kanálu Radia Wave, které si ji nadělilo ke 13. výročí své existence. Externí vývoj aplikace zajistila firma Hybrid, řešení distribuce zajišťují České Radiokomunikace.

Přístup k takovým aplikacím, které fungují v chytrých televizorech připojených k internetu, má okolo 30 % českých domácností. „Před zahájením prací na HbbTV aplikaci jsme si dělali průzkum a zjistili jsme, že Český rozhlas skrze televizi každý měsíc pravidelně poslouchají desetitisíce našich posluchačů,“ uvedl ředitel nových médií Českého rozhlasu Jiří Malina, „distribuci vysílání rozvíjíme tam, kde o to mají posluchači evidentní zájem. Například britskou BBC poslouchá pomocí televize okolo 5 % posluchačů.“

Aplikace Radia Wave pro HbbTV

Aplikace Radia Wave pro HbbTV: úvodní obrazovka

Aplikace Radia Wave pro HbbTV

Aplikace Radia Wave pro HbbTV: vizualizovaný poslech

Aplikace Radia Wave pro HbbTV

Aplikace Radia Wave pro HbbTV: audioarchiv

Aplikace Radia Wave pro HbbTV

Aplikace Radia Wave pro HbbTV: audioarchiv

Vedle aplikace pro HbbTV stanice Radio Wave je v televizní distribuci pilotně k dispozici i vizualizované živé vysílání Wave a Českého rozhlasu Radiožurnál, které se dosud zkoušelo jen v distribuci O2 TV. Divák tak kromě poslechu může na televizní obrazovce sledovat další doplňující informace - logo stanice, fotografie moderátorů, obrázky pořadu, zprávy z portálu iRozhlas.cz nebo články z webu stanice a další. Vizualizované vysílání pro Český rozhlas vytváří firma StreamCircle a o pilotní distribuci se stará operátor O2.