Český rozhlas spouští Xaverův veselý kvíz, přijdou i ranní rozcvičky

Rozhlas rozvíjí na svých regionálních vlnách programovou řadu Společně to zvládneme.

Lubomír Veselý řečený Xaver. Foto: Marie Votavová, Český rozhlas

Lubomír Veselý řečený Xaver. Foto: Marie Votavová, Český rozhlas

Veřejnoprávní rádio zařazuje do programu nový, živě vysílaný kontaktně-zábavní pořad Xaverův veselý kvíz. Posluchači se mohou každý pátek mezi 13. a 14. hodinou zapojit do vysílání a soutěžit o ceny. Posluchače čekají otázky z české historie, gastronomie, vlastivědy, kultury, přírodovědy nebo sportu. Vybrané soutěžní vstupy doplní ukázky z českých filmů a archivu Českého rozhlasu. Ceny budou v podobě hrnečků, triček, knížek a deštníků. Hlavní cenou je pak v každém dílu digitální rádio.

Pořad bude uvádět Lubomír Veselý alias Xaver, který už na regionálních vlnách od loňského června moderuje pořad Xaver a host. Počítalo se s ním také pro regionální novinku Xaver na cestách. Zároveň je moderátor jedním z finalistů aktuální volby nových členů Rady České televize.

„Kdo si hraje, nezlobí a hlavně v našem případě aspoň na chvíli přijde na jiné myšlenky a vytěsní z hlavy současné skličující informace o koronaviru. Vždy je potřeba si uvědomit, že posluchači regionálních stanic Českého rozhlasu obecně patří do nejrizikovější skupiny stran koronaviru, proto se je snažíme zabavit, aby neměli černé myšlenky,“ vysvětluje nový počin ředitel regionálního vysílání Českého rozhlasu Jan Menger.

Novinka rozšiřuje programovou řadu regionálních stanic Českého rozhlasu nazvanou Společně to zvládneme. Do té po Velikonocích přibudou v ranním vysílání proslulé rozhlasové rozcvičky, v rámci kterých se budou moci posluchači protáhnout. Přijde také nová rubrika S Humoriádou jde všechno líp, v níž se moderátoři pravidelného pořadu regionálních stanic Českého rozhlasu Humoriáda (vysílá se od pondělí do pátku vždy do 16 do 17 hodin) podělí o zážitky z domácí karantény. Promluví Jan Přeučil, Iva Hüttnerová, Ladislav Županič či Uršula Kluková.