Prezident Miloš Zeman by si „velice přál“ personální změny v České televizi. Řekl to v televizi Barrandov, bez upřesnění, koho by se měly týkat. Připomněl, že takové změny nemůže dělat prezident, ale mohou je spustit poslanci, když dvakrát zamítnou výroční zprávu o hospodaření České televize. „Tak uvidíme, jestli to udělají,“ pověděla hlava státu.

Český rozhlas spustí na webu e-shop, bude prodávat nahrávky z archivu

Veřejnoprávní rozhlas archiv koncepčně zpracovává znovu při příležitosti letošního výročí 90 let své existence.

Nejpozději 1. ledna 2014 hodlá veřejnoprávní rádio spustí na svém webu internetový obchod, v němž bude možné zakoupit vybrané nahrávky z archivu rozhlasu z předchozích desetiletí. Na dnešní tiskové konferenci k letošním oslavám 90 let Českého rozhlasu to řekl René Zavoral, náměstek generálního ředitele pro strategický rozvoj.

Jak řekl Médiáři, rozhlas hodlá propojit novou obchodní a marketingovou aktivitu s existujícím dceřiným vydavatelstvím Radioservis, nová by měla být právě možnost zakoupit a stáhnout si zdigitalizované nahrávky, z nichž některé vycházejí na CD. Spolupracovat se má i s gramofirmou Supraphon.

„Chceme také nabídnout merchandising, merkantilie spojené s Českým rozhlasem a píárově přilákat pozornost k Českému rozhlasu přes perličky z archivu, kterých je řada. Máme co veřejnosti nabídnout,“ doplnil Zavoral.

„Máme jeden z nejbohatších archivů na kontinentální Evropě,“ předeslal generální ředitel rozhlasu Peter Duhan. Tuzemský rozhlas začal pravidelně vysílat 18. května 1923, nedlouho po britském rozhlasu BBC.

K letošnímu 90. výročí spouští weby 90.rozhlas.cz, Příběhrozhlasu.cz a řadu souvisejících aktivit.