Český rozhlas Vltava otevřel rekonstruované studio, je multimediální

Třetí programový okruh Českého rozhlasu modernizoval studio. Původní bylo z roku 2000.

Nové multimediální studio Českého rozhlasu Vltava. Foto: Tomáš Vodňanský

Nové multimediální studio Českého rozhlasu Vltava. Foto: Tomáš Vodňanský

Nové multimediální studio Českého rozhlasu Vltava. Foto: Tomáš Vodňanský

Nové multimediální studio Českého rozhlasu Vltava. Foto: Tomáš Vodňanský

Kompletní rekonstrukce vysílacího studia stanice Český rozhlas Vltava, které se nachází v rozhlasovém komplexu na pražských Vinohradech, je dokončena. „Zrekonstruované studio nyní díky zmodernizované akustice nabízí špičkový poslech živých koncertů i pořadů,“ uvedl generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral. Autorkou interiérové proměny studia je oceňovaná architektka Marcela Steinbachová z ateliéru Skupina.

Cílem rekonstrukce bylo vytvoření moderního, multimediálního zázemí jak pro vysílání, tak pro streamování rozhovorů či koncertů. Zároveň byla vylepšena prostorová akustika a původní studio z roku 2000 tak dostalo vyhovující technickou i estetickou podobu. Nově nainstalované full HD kamery nabídnou kvalitnější obraz při pohledu do studia, který Český rozhlas nabízí coby nadstavbu k poslechu.

„Naším cílem bylo nabídnout pro kamerové přenosy zajímavý prostor, který bude proměnlivý a nestatický,“ podotkla autorka studia Steinbachová. Návrh studia je originální velkoplošným podsvícením. Dvě stěny místnosti jsou podloženy LED pásky. Vzniká tak rozsáhlá plocha, pro kterou lze naprogramovat mnoho světelných motivů – statických nebo dynamických, jednobarevných nebo vícebarevných, či s volitelnou grafikou. Interiér je laděný do neutrální tmavě šedé barvy. Studio je obloženo dřevěnými perforovanými panely z překližky mořených do světle šedé. Součástí studia je také nový stůl pro vysílání diskusí.

„Vltava má svůj styl. Naše vysílání je kultivované a přitom moderní. A stejné je i naše nové studio. Je elegantní, designové, originální. Díky hře světel z něj můžete vytvořit malý koncertní sál i prostor pro intimní rozhovor. Myslím, že si Vltava přesně takové studio zaslouží a že i díky obrazům z něj nám budou moc být naši posluchači zase o něco blíž,“ uvedla šéfredaktorka stanice Český rozhlas Vltava Jaroslava Haladová.

Jaroslava Haladová a René Zavoral. Foto: Tomáš Vodňanský

Zmodernizované prostory dnes slavnostně znovuotevřeli šéfredaktorka Českého rozhlasu Vltava Jaroslava Haladová a generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral. Foto: Tomáš Vodňanský