V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Český rozhlas získal přes SIPO za červen 32 tisíc nových koncesionářů

Český rozhlas získal za měsíc červen přes 32 tisíc nových poplatníků rozhlasového poplatku. Oslovil 200 tisíc domácností, prostřednictvím sdružené platby inkasa České pošty mířil ty, které měla v databázi Česká televize, ale ne rozhlas, a v dopise nabídl přihlášení přes SMS.

„Za červen se přihlásilo 32 309 poplatníků. Aktuálně, k 23. červenci, jich je už zhruba 40 tisíc,“ sdělil Médiáři mluvčí rozhlasu Jakub Čížek.

„Po více než dvou letech došlo k meziměsíčnímu nárůstu poplatníků z řad domácností, platících přes SIPO, přičemž pozitivní trend očekáváme i v následujících měsících. Vedle toho připravujeme další kroky, jak přímo oslovit nepřihlášené poplatníky a jak vymáhat pohledávky od neplatičů, a to jak od fyzických tak od právnických osob,“ uvedl Ladislav Musil, náměstek generálního ředitele pro správu a provoz.

Z měsíčního poplatku 45 Kč od držitelů přijímačů (fyzické osoby platí jen jednou, firmy za každý; v rámci domácnosti platí jen jeden) rozhlas hradí provoz 21 svých stanic a řady webů.

Rozhlasovým přijímačem je vedle běžného rádia též radiobudík, autorádio, mini věž nebo počítač s FM či DVB-T tunerem a stejně tak televizor se set-top-boxem nebo tunerem pro příjem digitálního vysílání DVB-T/S/C nebo programů kabelové televize, uvedl rozhlas.