Čestmír Strakatý spouští vlastní placený podcast s neformálními rozhovory

Čestmír Strakatý podcast bude celý k dispozici jen na platformě HeroHero za 5 eur měsíčně.

Čestmír Strakatý podcast bude celý k dispozici za 5 eur měsíčně na platformě HeroHero

Ve svém novém podcastu Čestmír Strakatý vymění svou obligátní černou košili za triko a hosty hodlá ukazovat v míň formálním prostředí i dialogu

Čestmír Strakatý, moderátor videorozhovorů Prostor X publikovaných denně na webu časopisu Reflex, rozjíždí nový autorský formát. Slibuje v něm rozhovory pojaté míň formálně, než jak je dosud tvoří ve své zavedené denní sérii pro web Reflexu. Čestmír Strakatý podcast bude v plné verzi publikován výhradně na české předplatitelské platformě HeroHero, přístup k němu stojí 5 eur (zhruba 120 Kč) měsíčně. Plné verze rozhovorů mají mít přes hodinu. Kratší verze o půlhodinové stopáži budou k dispozici na platformách SpotifyYouTube zdarma, ale s reklamami.

Čestmír Strakatý. Foto: HeroHero

Čestmír Strakatý. Foto: HeroHero

„Dlouho jsem o vlastním podcastu s placeným obsahem přemýšlel, ale nakonec to rozhodování bylo jednoduché. Prostě chci lidem nabídnout víc. Delší rozhovory, které budou moci být uvolněnější, v co nejčerstvějším kabátě. S lidmi, kteří mě samotného zajímají a které podle mě má smysl poslouchat,“ přibližuje Strakatý svou motivaci ke spuštění eponymního podcastu. „Začínáme jednou týdně, ale u toho rozhodně nekončíme,“ podotýká k periodicitě. Nový podcast bude vycházet každý čtvrtek, startuje 6. října. Prvním hostem je politický komentátor Jindřich Šídlo.

Rozhovory točí Čestmír Strakatý devátým rokem. Nejprve se jejich přípravě věnoval jako editor na ČT24, následně zastával tutéž pozici v DVTV a pak v Info.cz. Před čtyřmi lety přijal nabídku Reflexu, aby vystoupil zpoza kamery a sám se hostů ptal. Prostor X přináší aktuální interview denně kromě víkendů a má v průměru milion přehrání měsíčně. Od loňského srpna je Strakatý i jedním z moderátorů Press klubu rádia Frekvence 1.

„Z Čestmírova příchodu na HeroHero máme obrovskou radost. Jeho profesní dráhu sledujeme už léta. Považujeme za důležité, že se ve svých rozhovorech nebojí veřejně otevírat i často tabuizovaná témata. I proto je pro nás obrovským oceněním, že si pro svůj další projekt zvolil naši platformu. Svým způsobem to považujeme za důkaz, že filozofie férového přístupu ke kreativní práci funguje,“ říká na konto nově navázané spolupráce spoluzakladatel HeroHero Vojtěch Otevřel.

Vojtěch Otevřel. Foto: Vojta Herout

Vojtěch Otevřel. Foto: Vojta Herout

„Chtěli bychom, aby HeroHero bylo místem, kde bude moct každý sdílet svou unikátní tvorbu, a kde tvůrci dostanou příležitost živit se tím, co je baví. Kreativní práce si zaslouží být náležitě oceněna – ať už se jedná o podcastery, novináře, kuchaře nebo fitness trenéry, o úplné nováčky, nebo tak velká a etablovaná jména, jako je právě Čestmír.“

Sdílejte