V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

CET 21 snížila ztrátu na polovinu

Kvartální výnosy držitele licence Novy stouply meziročně o 18 %.

  • ČTK
  • 13. 06. 2014 00:04
Majitel televize Nova je značně zadlužený podnik

Skupina CME, majitel televize Nova, je značně zadlužený podnik

Společnost CET 21, která drží vysílací licence skupiny Nova, v letošním 1. čtvrtletí snížila konsolidovanou ztrátu na 16,6 milionu dolarů (335 milionů Kč) proti loňským 33,8 milionu dolarů. Výnosy současně stouply o 18 % na 56,8 milionu ze 48 milionů dolarů v loňském prvním čtvrtletí. Výsledky zveřejnila mateřská CME. Takzvaná úplná ztráta, která zohledňuje i další finanční vlivy, činila 16,87 milionu USD.

Konsolidované údaje zahrnují vedle tuzemské CET 21 její stoprocentní účast v provozovateli slovenské televize Markíza prostřednictvím CME Slovak Holdings a dále dceřinou firmu Čertova nevěsta, u níž loni oznámila úplné převzetí. Firmu, která vznikla v roce 2010 v souvislosti s výrobou stejnojmenného filmu, do té doby vlastnila prostřednictvím Media Pro Pictures spolu se společností Golem film.

Konsolidovaný výsledek za letošní 1. čtvrtletí je pokračováním ztrát z loňského roku, na kterém se podepsala mimo jiné tehdejší změna obchodní politiky. Televize předpokládá, že by se k ziskovému hospodaření měla letos opět vrátit. „V České republice nadále očekáváme výrazné zlepšení čistých příjmů v roce 2014 ve srovnání s rokem 2013. V tomto roce ale neočekáváme dosažení úrovní z roku 2012, protože nám více než rok zabere opětovné získání tržního podílu ztraceného během roku 2013,“ uvedla CME při květnovém zveřejnění čtvrtletních výsledků skupiny.

CME a její části, včetně tuzemské CET 21, od loňského roku procházejí transformací, která má pomoci zaměřit se na snižování programových a provozních nákladů vzhledem k současnému vysokému zadlužení. S tím souvisely také personální změny odstartované odchodem prezidenta Adriana Sarbua z vedení CME, následované výměnou vedení v CET 21, kterému nyní šéfuje Christoph Mainusch.