Proč děláme web, denní newsletter, týdenní Katovnu a nově též měsíční souhrny? Poslechněte si.

ČEZ už nebude podporovat festival ve Varech

Polostátní gigant byl hlavním sponzorem akce v Karlových Varech 16 let, od roku 2002.

Generální ředitel ČEZ Daniel Beneš a prezident karlovarského festivalu Jiří Bartoška demonstrují naživo, jak funguje projekt Pomáhej pohybem

Generální ředitel ČEZ Daniel Beneš a prezident karlovarského festivalu Jiřím Bartoška v roce 2015. Demonstrovali naživo, jak funguje projekt Pomáhej pohybem

Generálním partnerem Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary už nebude Skupina ČEZ. Polostátní podnik se své role vzdal poté, co byl 16 ročníků - od roku 2002 - generálním partnerem velkolepé letní akce na západě Čech. „Jako důvod vypovězení partnerské smlouvy uvedlo vedení Skupiny ČEZ, že ‚s ohledem na vývoj hospodářských výsledků není v našich možnostech, aby Skupina ČEZ byla v roce 2018 generálním partnerem MFF Karlovy Vary‘,“ uvedlo vedení festivalu v čele s jeho prezidentem Jiřím Bartoškou. „Ukončení smlouvy ze strany generálního partnera pouhé čtyři měsíce před začátkem 53. ročníku pro nás jako organizátory představuje komplikaci především z časového hlediska,“ komentoval to Bartoška. Věří nicméně, že jeho tým organizaci opět zvládne.

Letošní ročník festivalu ve Varech proběhne od 29. června do 5. července. Dál ho podporuje ministerstvo kultury, Karlovarský kraj i město Karlovy Vary a také řada soukromých firem.

Jak podnik uvedl v úterý 20. března, čistý zisk Skupiny ČEZ v roce 2017 vzrostl o 30 % na 19 miliard Kč, zejména díky úspěšnému prodeji akcií MOL a nárůstu výroby jaderných elektráren. Provozní výnosy přitom dosáhly 201,9 miliardy Kč, meziročně tak klesly o 1 %. V roce 2018 očekává ČEZ čistý zisk mezi 12 a 14 miliardami. Plnění ČEZ vůči varskému festivalu bylo podle iDnes.cz kolem 15 milionů Kč, což tvořilo zhruba desetinu z celkového rozpočtu akce ve výši zhruba 140 milionů Kč.