Majitel Seznamu Ivo Lukačovič prohlásil, že jeho online televize Stream.cz dosud byla „obrovská černá díra na peníze“ a teprve teď „se konečně přehoupla z dlouhotrvající, chronické ztrátovosti a začala generovat minimální zisk“. Říká to poté, co Stream.cz opustila dvojice ZáhořKuchynka, jež staví konkurenční projekt pro Mall Group. „Některé formáty čistě internetová televize nemůže uživit,“ tvrdí Lukačovič. Stream.cz s novými šéfy ohlásil novou vlnu seriálů pro mainstream.

Chajda vystřídal Pipkovou v čele ASMEA

Petr Chajda a Jiří Vítek nahradili Petru Pipkovou ve vedení Asociace mediálních agentur.

Petr Chajda

Petr Chajda

Na funkci předsedkyně rady Asociace mediálních agentur (ASMEA) rezignovala Petra Pipková. Na její místo byl zvolen generální ředitel českého a slovenského zastoupení Dentsu Aegis Network Petr Chajda. V předsednictvu ASMEA vystřídá Pipkovou Jiří Vítek, ředitel Mindshare Czech Republic.

„Asociace bude dál pokračovat v tom, co dělala dosud. Vznikla s cílem získat výrazně lepší pohled do televizního měření, což se podařilo naplnit, a bude dál čelit výzvám spojeným s nastupující digitalizací,“ sdělil Médiáři Chajda.

Petra Pipková, ředitelka mediální agentury MediaCom

Petra Pipková

Pipková působila od začátku letošního roku jako managing partner mediálního uskupení Knowlimits, kterou spoluzaložili Jan Vidím (syn bývalého poslance ODS téhož jména), grafik Rudolf Mihle mladší a Martin Kurzweil. Předtím byla víc než dvacet let ředitelkou mediální agentury Mediacom.