Charvát jako ředitel AKA končí

Asociace komunikačních agentur hledá místo ředitele Michala Charváta nového manažera.

Michal Charvát

Výkonný ředitel Asociace komunikačních agentur Michal Charvát

Asociace komunikačních agentur ČR (AKA) zruší pozici výkonného ředitele, kterou dosud zastává Michal Charvát. Chod AKA by měl mít nově v gesci výkonný manažer, což má lépe odpovídat nové náplni práce očekávané od této pozice. Prezidium AKA se proto s Charvátem dohodlo na ukončení spolupráce poté, co bude vybrána vhodná osobnost na nově vytvořenou pozici. AKA to dnes oznámila v tiskové zprávě.

Výběr už podle AKA probíhá, do konce roku chce asociace „oznámit nové skutečnosti“. „Asociace se téměř po čtvrtstoletí své existence rozhodla změnit svoji strukturu a způsob práce tak, aby se stala agilní organizací, reagující pružně na nové výzvy a akcentující aktuální, stále se měnící priority v reklamním segmentu i potřeby svých členů,“ uvedla instituce.

„V tuto chvíli o svém dalším působišti ještě nepřemýšlím, protože mě do konce roku ještě stále plně vytěžuje práce pro AKA. Pak se rozhlédnu,“ uvedl pro Médiář Michal Charvát. 

AKA vznikla v roce 1992 se zaměřením na reklamní agentury, které se v průběhu let rozšířilo o agentury specializované na média a nejvýznamnější disciplíny marketingových služeb, jako je digitál, podpora prodeje nebo přímý marketing. Počet členů je dlouhodobě mezi 60 až 70 agenturami, z nichž aktuálně 48 % tvoří agentury síťové a 52 % agentury české.   

Michal Charvát

Svou kariéru v komunikačním průmyslu začal v roce 1992 jako account director agentury BBK Time. Během následujících dvaceti let působil postupně jako výkonný ředitel agentur Hannibal Praha a Ogilvy Promotional Campaigns, generální manažer agentury Ogilvy Action a odborník na shopper marketing v agentuře Fakeer. V lednu 2014 se stal novým ředitelem soutěže Český direkt & promo a v září 2014 vystřídal Jiřího Janouška ve funkci ředitele Asociace komunikačních agentur.