V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Chatovací Hiwe se vrací do devadesátek, má místnosti jako Xchat či Lidé

Hiwe nabízí chatovací místnosti ve stylu 90. let

Hiwe nabízí chatovací místnosti ve stylu 90. let

Aplikace Hiwe vrací komunikaci prostřednictvím chatů do 90. let. Chatovací aplikace cílí především na teenagery a umožňuje jim najít lidi se stejnými zájmy. Podobně jako kdysi populární stránky XChat nebo Lidé tvoří i Hiwe místnosti rozdělené podle různých zájmů, ve kterých spolu mohou uživatelé komunikovat pomocí textových zpráv či obrázků. Aplikace zároveň nabízí i reklamní prostor, kde počet zobrazení dosahuje 7,5 až 10 milionů za měsíc.

Základem Hiwe jsou chatovací místnosti, takzvaná mema (od slova memorandum). Ty tvoří pouze popisek a úvodní fotografie, které slouží k rozpoznání, jakého zájmu se místnost týká. Uživatelé mohou vstoupit do libovolného počtu Mem a komunikovat s jejich členy ve veřejných i soukromých konverzacích. „S příchodem konvenčních sociálních sítí byl trend chatování s cizími lidmi potlačen za účelem budování menších společenských okruhů. Tento trend otevřel znovu možnost současným teenagerům rozšířit obzor za rámec svých současných přátel a fyzické lokality,“ uvádí autoři aplikace. Za jejím vývojem stojí Gordon Casper z Hiwe a.s.

Soukromá konverzace v Memu

Soukromá konverzace v memu

Oproti běžným sociálním sítím zde chybí lajky, sdílení nebo odběratelé. Hiwe se zaměřuje na přímou komunikaci mezi uživateli. Zároveň nejde o obsah s krátkou životností, každé memo funguje tak dlouho, dokud se o něj uživatelé zajímají, a dá se i po letech znovu oživit. Hiwe je dostupný pro Android i iOS.