Chlopčík ze StarDance chystá na ČT3 taneční pro seniory

Novinka Taneční pro starší a pokročilé se bude vysílat o víkendech, má 22 krátkých dílů.

Zdeněk Chlopčík je znám jako jeden z porotců StarDance. Foto: ČT

Zdeněk Chlopčík je znám jako jeden z porotců StarDance. Foto: ČT

Taneční mistr Zdeněk Chlopčík chce roztančit seniory v jejich domovech. V roušce proto připravuje v ostravském studiu České televize nový pořad Taneční pro starší a pokročilé. Vysílat se bude od soboty na programu ČT3. Agentuře ČTK to řekla mluvčí studia Jana Fabiánová. „Zkušený taneční mistr a porotce ze StarDance vybídne české seniory, aby se s ním doma dali do tance,“ řekla. Česká televize připravila 22 pětiminutových dílů, které bude postupně vysílat každou sobotu i neděli odpoledne. A v nich bude vždy krátká choreografie, která se dá tančit bez partnera i v páru.

Dojde na všechny známé standardní a latinskoamerické tance v rytmu populárních melodií. „Hudbu jsem vybíral dlouho, aby měla švih. Vrátil jsem se do vzpomínek z dětství, třeba písničky Semaforu jsme s tatínkem zpívali při umývání nádobí. Budu rád, když ti, co jsou sami doma, ucítí, že na ně ostatní myslí. A budou se na svět dívat pozitivně a s úsměvem. A pokud si s námi pět minut zatančí, budou se cítit fantasticky,“ míní Chlopčík. Jednoduchou choreografii představí spolu s tanečním mistrem vždy jeden seniorský pár.

Režisérka pořadu Petra Všelichová řekla, že ambicí jejího týmu není, aby diváci pilovali choreografii. „Chceme, aby se pobavili, potěšili, když už teď musíme všichni sedět doma. A aby se trošku pohybovali, protože se Zdeňkem to jde samo. Doufáme, že se k divákům Zdeňkův úsměv i přes roušku dostane, že bude cítit jeho energie,“ doplnila režisérka.

Taneční lekce doplní vysílací schéma nového programu pro seniory ČT3, který jinak nabízí pořady z archivu a živě vysílaný denní magazín. Pořad s Chlopčíkem vzniká ve tvůrčí skupině producentky Kateřiny Ondřejkové. První taneční lekci nabídne program ČT3 v sobotu 18. dubna ve 14.55.