Chvátal končí, představenstvo PNS vede Rozsypal

Petr Chvátal vedl představenstvo předního distributora tisku pouhých sedm měsíců.

Vít Rozsypal

Vít Rozsypal

Novým předsedou představenstva První novinové společnosti (PNS), která je největším českým distributorem tisku, se k 13. září stal její dosavadní místopředseda Vít Rozsypal. Druhým členem představenstva i nadále zůstává Petr Novák. Dosavadní předseda představenstva Petr Chvátal z PNS odchází. Změny schválila dozorčí rada. Chvátal vedl PNS sedm měsíců, do čela firmy nastoupil letos v únoru, kdy přišel z logistické skupiny DHL a vystřídal Nováka. Rozsypal přišel do PNS letos v dubnu.

Petr Chvátal

Petr Chvátal

„Tento krok neznamená změnu strategie skupiny PNS. Naše společnosti PNS a Mediaservis budou pokračovat v zahájených projektech s cílem poskytovat co nejkvalitnější služby klientům, předplatitelům i svým akcionářům,“ prohlásil Rozsypal.

Nový předseda představenstva je absolventem Fakulty mezinárodních vztahů Vysoké školy ekonomické v Praze. Po ukončení studia nastoupil do KPMG, v roce 2008 se stal ředitelem ekonomického úseku pojišťovny Kooperativa, od roku 2010 působil souběžně Kooperativě a v České podnikatelské pojišťovně, v té druhé se v roce 2013 stal členem představenstva.

První novinová společnost je největším distributorem tisku do prodejní sítě v Česku a prostřednictvím dceřiného Mediaservisu také největším alternativním poštovním operátorem. Hlavními akcionáři PNS jsou tuzemské mediální domy Mafra (37,51 %), Vltava Labe Media (35 %) a Czech News Center (27,02 %).