Česká mutace otevřené online encyklopedie Wikipedia je dnes vypnutá na protest proti chystané celoevropské reformě autorského práva. Nově pojatá ochrana práv se nemá dotknout přímo Wikipedie, podle editorů ale výrazně omezí dostupnost zdrojů, z nichž čerpají. Kampaň jede i Uložto.

Chvátal povýšil v public affairs FleishmanHillard

Viktor Chvátal

Viktor Chvátal

Pražská pobočka globální komunikační společnosti FleishmanHillard rozšířila tým pro public affairs. Na pozici seniorního konzultanta byl povýšen Viktor Chvátal, který má nyní na starosti rozvoj strategických příležitostí v oblasti government relations na tuzemském trhu. V agentuře pracuje čtyři roky. Letos absolvoval pracovní pobyt v bruselské pobočce FleishmanHillard, která se na public affairs specializuje.

Dřív Chvátal působil v poradenské společnosti se zaměřením na rozvoj obchodních příležitostí se státy Blízkého východu, v roce 2012 absolvoval půlroční stáž na pobočce Czech Trade v Istanbulu při Generálním konzulátu Česka v Turecku. Vystudoval politologii a evropská studia na Univerzitě Palackého v Olomouci a mezinárodní vztahy na Univerzitě Karlově v Praze. Rok studia strávil na Isik University v tureckém Istanbulu.