Chystá se druhý Primark v Česku, otevře v brněnské Olympii

Řetězec s levnou módou Primark v Brně bude v roce 2022, v Praze má začít koncem letoška.

Druhou prodejnu Primarku v Česku nabídne obchodní centrum Olympia Brno

Druhou prodejnu Primarku v Česku nabídne obchodní centrum Olympia Brno

Irský prodejce oblečení Primark chystá v Česku už druhý obchod. Kromě Václavského náměstí v Praze bude Primark také v Brně, v obchodním centru Olympia. „Prodejna bude otevřena v roce 2022,“ oznámil Primark, který tam dnes podepsal nájemní smlouvu. Nová prodejna na jednom patře má zabrat 3.600 metrů prodejního prostoru. Nabídne dámské, pánské i dětské oblečení, obuv, doplňky, spodní prádlo i domácí zboží.

„Od oznámení otevření první české prodejny Primark v Praze, ke kterému dojde koncem letošního roku, jsme plní očekávání hledali druhou lokaci, jež se stane součástí naší expanze v regionu. Brno, jakožto druhé největší město v Česku, nabízí skvělou příležitost, jak oslovit další zákazníky v Česku,“ prohlásil Jose Luis Martinez de Larramendi, ředitel maloobchodu Primarku pro USA a střední a východní Evropu.

The Flow Building na rohu Václavského náměstí a Opletalovy ulice

Primark v Praze bude v nové budově na rohu Václavského náměstí a Opletalovy ulice

Primark loni v létě otevřel ve slovinské Lublani svůj první obchod ve střední a východní Evropě. Plánuje též otevření dvou prodejen v Polsku a dalších na Slovensku.

Řetězec vznikl v roce 1969 v irské Dublinu, v současnosti provozuje přes 370 obchodů ve 12 zemích, jimiž jsou Irsko, Velká Británie, Španělsko, Portugalsko, Německo, Nizozemsko, Belgie, Rakousko, Francie, USA, Itálie a Slovinsko. Pod heslem Úžasná móda za úžasné ceny prodává oblečení, kosmetiku a vybavení domácnosti za nízké ceny.