V Cannes se rozdávali Lvi v kategorii Film Craft, ale na české práce se nedostalo. VMLY&R neproměnila ani jednu ze tří svých nominací. Zůstává ale jedinou českou agenturou, která své práce dostala na shortlist a další šanci má v kategorii PR. Grand Prix z kategorie Film Craft mají agentury Final Cut a Droga5 za kampaň pro noviny The New York Times. V soutěži Young Lions bohužel české týmy nedosáhly na první tři pozice v kategoriích Print ani Marketers.

Chytrá Olomouc monitoruje dopravní situaci ve městě

Město Olomouc zpřístupnilo pro své občany novou aplikaci, která monitoruje dopravu ve městě. Chytrá Olomouc je propojená s novou dopravní ústřednou, která řídí světelné  křižovatky a nabízí i monitoring obsazenosti parkovišť, ovládání proměnných značek či možnost připojení dohledových kamer. Řidiči mohou všechny tyto informace sledovat ze svého telefonu.

„Pro řidiče je dobré, že v aplikaci vidí, kde jsou aktuální uzavírky nebo dopravní nehody a mohou lépe plánovat svou trasu. Navíc aplikace ukazuje i aktuální počet volných parkovacích míst na šesti frekventovaných velkých parkovištích,“ vysvětluje náměstek primátora Matouš Pelikán. Do budoucna město plánuje rozšířit aplikaci o další moduly, například informacemi o parkování na ulici, dojezdových časech, městské hromadné dopravě, nebo stavu ovzduší.

Apka také nabízí záběry z dopravních kamer, zobrazení úrovně dopravy a další informace z města. Chytrá Olomouc je dostupná pro Android a iOS.

Chytrá Olomouc představuje jednoduchou platformu pro řidiče. Město ji plánuje rozšířit o další funkce

Chytrá Olomouc představuje jednoduchou platformu pro řidiče. Město ji plánuje rozšířit o další funkce

Součástí platformy jsou i aktuální záběry z kamer

V apce najdou lidé přehled o volných parkovacích místech

V apce najdou lidé přehled o volných parkovacích místech