Chytře na kole, s UrbanCyclers už jenom z kopce

Chytrý cykloplánovač, který komunitně vytváří všichni, kdo jezdí na kole a speciální cyklonavigace, jež snadno dovede k cíli. Nová sociální aplikace Jezdi na kole: UrbanCyclers rozvíjí myšlenku kolektivní inteligence v oblasti plánování městských cyklojízd.

Vývojáři z Umotional slibují unikátní kombinaci několika funkcionalit – mapy, navigace, vyhledávání tras a motivace, díky zaznamenávání jízd je v UrbanCyclers možné sbírat odznaky, soutěžit a sdílet své běžné cesty i výlety s komunitou. „Na UrbanCyclers sleduji kámoše a kolegu Pavla, a když vidím, že on ráno vyráží do práce na kole přesto, že je hnusně, motivuje mě to jet taky, nebo se mi bude celý den smát,“ pochlubil se nám na AppParade Michal Jakob z Umotional.

Další vychytávkou plánování cyklojízd je kombinace jízdy na kole a MHD. „S UrbanCyclers už nikdy nebudete muset jezdit na kole do kopce, prostě sednete na kolo, pojedete z kopce, nasednete na MHD a pak zase pojedete z kopce,“ říká Jakob.

Hlavní myšlenkou této apky je pomoci lidem jezdit na kole více a lépe. Na základě sesbíraných dat budou mít města možnost lépe plánovat další rozvoj cyklistické infrastruktury.

Aplikace je dostupná pro Android, pokrývá celou ČR a specializuje se především na velká města, některé pokročilé funkce jsou však zatím dostupné pouze v Praze. Ideálně by se ale měla její funkčnost a digitální stopa rozšiřovat s každou zaznamenanou jízdou.

Sdílejte