Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

Chytré terminály usnadňují neziskovkám sbírky, vybírají bezkontaktně

Československá obchodní banka (ČSOB) představila chytré platební terminály se speciální dárcovskou aplikací, které umožní neziskovým organizacím vybírat částky bezkontaktní platbou. Nyní se tak mohou do veřejných sbírek zapojit i ti, kteří u sebe nenosí hotovost a preferují platby kartou. Na vývoji aplikace se podílely společnosti Bellpro a Globit.

Aplikace od ČSOB nabízí předvolené částky i stránku pro kontakty

Aplikace od ČSOB nabízí předvolené částky i stránku pro kontakty

„Pořadatelé veřejně prospěšných sbírek se velmi často setkávají se situací, že lidé u sebe hotové peníze nenosí. Dárcovský platební terminál tuto bariéru odstraňuje a navíc přináší větší jistotu nejen dárcům, ale i fundraiserům. Darované prostředky se totiž po platbě kartou automaticky připíší přímo na sbírkový účet neziskové organizace, která sbírku pořádá,“ vysvětluje Petr Hutla, vrchní ředitel ČSOB zodpovědný mimo jiné za oblast společenské odpovědnosti firem (CSR).

Aplikaci už vyzkoušely Amnesty International, Nadační fond Kapka naděje, kapela The Tap Tap, Lékaři bez hranic nebo Světluška. „V rámci našeho eventu na pražské Národní třídě jsme prostřednictvím dárcovských platebních terminálů za pět hodin získali 70 dárcovských plateb ve výši přibližně 35.000 Kč,“ uvedl Martin Balcar, vedoucí kampaní Amnesty International.

Kromě plateb, jejich částky jsou už předvolené, nabízí aplikace také možnost zadat dárcovo telefonní číslo, aby mohl s organizací zůstat v kontaktu a dozvídat se o jejich novinkách. Dárce navíc dostane za svůj příspěvek i účtenku, kterou si organizace může libovolně rozšířit o poděkování či další informace.