Cífka je novým šéfdramaturgem Streamu, Strejc se vrací externě

Petr Cífka přichází z Czech News Center. Daniel Strejc bude externí kreativní producent.

Ivan Mikula a Petr Cífka

Ivan Mikula a Petr Cífka

Novým šéfdramaturgem produkce Stream je od listopadu Petr Cífka. Stream funguje jako produkce vlastních pořadů pro českou internetovou jedničku Seznam.cz, respektive jeho videoportál a televizi. Cífka bude mít ve Streamu na starosti právě tvorbu autorského videoobsahu. „Od spolupráce očekávám především výrazný obsahový rozvoj a pestrost v rámci online formátů,“ uvedl ředitel Televize Seznam Ivan Mikula. Vybrané formáty plánuje nabídnout i v terestricky vysílající televizi Seznamu.

Ze Streamu před měsícem odešel Filip Vážanský, který zastával funkci manažera provozu a výkonného producenta.

Cífka přichází z mediálního domu Czech News Center, kde pracoval tři roky jako šéf videoobsahu a produkoval a režíroval pořady Branky, body, kokoti, Prostor X, Rudej Fanda, Tattoo polepšovna, Moje svoboda či Kapitán Říp. Předtím pracoval tři roky jako šéfredaktor stanice Prima Cool, kde se věnoval i rozvoji sociálních sítí a výrobě virálních videí. Působil i jako šéf obsahu a produktu v onlinu Burda Digital nebo jako editor webu Nova.cz. Dlouhodobě se věnuje i filmové publicistice, je spoluautorem knih Encyklopedie akčního filmuEncyklopedie komiksového filmu a 15 let provozuje filmový web MovieZone.cz. Zároveň je spoluautorem blogů 1000 věcí, co mě serouPoslední důvod, proč se nezabít.

Jako externí kreativní producent se vrací do produkce Stream Daniel Strejc, který tuto pozici zastával jako internista dva roky, odcházel letos na jaře. Teď má mít na starosti vývoj hrané tvorby. „Společně se zaměříme na hranou tvorbu pro rok 2021,“ přiblížil ředitel Mikula. Strejc má svoji producentskou kariéru spojenou s filmy jako Přes prsty, Padesátka, Krásno nebo Zakázané uvolnění a online seriály Skoro na mizině, Vyšehrad, Přijela pouť, Skvrna, Hasičárna Telecí, Lajna či Lajna 2