Cinema City v Brně přestaví Olympii, do Avion Shopping Parku nepůjde

Cinema City

Cinema City v Brně působí dvacátým rokem

Řetězec multikin Cinema City, který v Brně provozuje dva multiplexy, v Olympii a v Obchodním centru Velký Špalíček, nakonec třetí kino v moravské metropoli neotevře. Kvůli průtahům a nežádoucím změnám v projektu odstoupil od stavby kina v brněnském Avion Shopping Parku. „Dlouhodobě jsme megaplex v Avionu připravovali, ale nakonec jsme museli od výstavby odstoupit,“ uvedl marketingový manažer Cinema City Robert Švec.

Místo toho Cinema City vloží peníze do vylepšení své pobočky v obchodním a zábavním centru Olympia v Brně. „S Olympií máme velké plány. Čeká ji rozsáhlá modernizace v řádech desítek milionů a zároveň chceme investovat značnou část do vylepšení audiovizuálních technologií, které kino divákům nabízí,“ dodal Švec. Cinema City Olympia momentálně disponuje 10 sály, kde promítá ve formátech 2D a 3D. Nově mají přibýt systém Dolby Atmos, „čtyřrozměrné“ projekce 4DX či VIP sály. „Jednáme i o zajímavém překvapení, o kterém vím, že o něm brněnští diváci dlouho sní,“ naznačuje bez podrobností provozní ředitel Cinema City Oldřich Kubišta.

Multikino v Olympii funguje dvacátým rokem - název Cinema City Olympia nese od roku 2011 - a bylo úplně prvním multikinem na Moravě. Ročně ho navštíví přes 600.000 diváků.