Čínská Huajie obsadila nové distribuční centrum v Pavlově u Prahy

Čínské e-shopy budou z Pavlova zásobovat Evropu i domácí trh

Čínské e-shopy budou z Pavlova zásobovat Evropu i domácí trh

Developerská skupina Panattoni a investiční fond Logistis ze skupiny AEW pronajaly na deset let obří skladové centrum čínské distribuční firmě Europe Huajie Development. Po logistickém parku 4XP Express v Jenči tak vznikne u Prahy další skladová plocha pro čínské e-shopy. Nové distribuční centrum postavené spekulativně se nachází v Pavlově v Praze-západ a rozkládá se na ploše téměř 24.700 metrů čtverečních. Nejedná se pouze o sklady, ale i o kancelářskou plochu. Kromě Huajie si prostory v areálu pronajímá také dánská logistická firma DSV.

Lokalitu Pavlova si podle tiskového prohlášení vybrala Europe Huajie Development zejména s ohledem na ideální dostupnost pražského letiště v pražské Ruzyni i dálnici D6 směřující do Německa. Byť má distribuční centrum sloužit i pro dovoz čínských výrobků do Evropy, má se orientovat především opačným směrem – čínský trh by měl zásobit evropskými produkty.

Pavlovské distribuční centrum má být napřesrok rozšířené o další haly, celková pronajímatelná plocha skladů v areálu by tak měla překročit 95.000 metrů čtverečních. „Momentálně jsme v jednání s dalšími zájemci o prostory v Pavlově a i z tohoto důvodu jsme se rozhodli začít se stavbou dvou dalších hal, jejichž dodání se předpokládá v prvním čtvrtletí 2019,“ doplnila Monika Hubková, asset manažerka AEW.