V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Business.hr: CME zvažuje prodej televizí Nova v Chorvatsku a Pop ve Slovinsku

  • ČTK
  • 09. 11. 2012 10:25

Mediální společnost CME, která vlastní českou televizi Nova, chce do konce roku prodat její chorvatskou jmenovkyni Nova TV v jednom balíku se slovinskou televizní stanicí Pop TV. Uvedl to dnes s odkazem na „neoficiální zdroje“ chorvatský web Business.hr.

Podle zdroje má být prodej Novy a Pop součástí restrukturalizace operací skupiny v reakci na zhoršení jejích hospodářských výsledků. CME by měla prodejem získat 150 až 200 milionů dolarů (až 4 miliardy Kč). Chorvatskou Novu by CME měla prodat i s jejím druhým programem Doma TV. Slovinská POP by měla být na prodej spolu s programem Kanal A, uvedl web.

„Nemůžeme říci nic navíc k tomu, co jsme uvedli k naším výsledkům za třetí čtvrtletí. Všechno, co se objevuje v tisku, je čistá spekulace,“ řekla agentuře Reuters mluvčí CME Maie Crumptonová. Za dohady označily zprávu i zdroje z chorvatské televize.

Neuspokojivé hospodaření

CME ve třetím čtvrtletí klesly výnosy i provozní zisk a její provozní ztráta se zvýšila. Generální ředitel Adrian Sarbu k výsledkům na konci října řekl, že trhy CME jsou stále v útlumu a ve druhém pololetí nesplňují výdaje na reklamu očekávání.

Sarbu poté analytikům podle agentury Bloomberg řekl, že CME bude uvažovat o zlepšení finanční likvidity pomocí emise nových akcií ve spolupráci se spoluvlastníkem Time Warner a zvažovat bude i prodej majetku.

Součástí skupiny CME je společnost CET 21, která drží licence pro vysílání televizních stanic Nova, Nova Cinema, Nova Sport a české verze hudební stanice MTV. CME celkem provozuje televizní stanice v šesti zemích střední a východní Evropy. Její akcie se obchodují na trhu Nasdaq v USA a na pražské burze cenných papírů.