Pavle Holcové, spolupracovnici zavražděného žurnalisty Jána Kuciaka, slovenští kriminalisté při osm hodin trvajícím výslechu zabavili mobil i s daty k dalším citlivým případům, jež s Kuciakem nesouvisejí, píše Sme. Novinářka odmítla poskytnout k mobilu kódy, policisté se je pokusí prolomit. „Enormní zájem měli na tom, abych jim řekla, co vím o slovenských podvodech na DPH a podnikání Mariána Kočnera. Když jsem jim odpověděla, že jsem se tím nezabývala a detaily k těmto případům nemám, nevěřili mi,“ řekla Holcová ČTK. Pak výslech popsala blíž. Český Nadační fond nezávislé žurnalistiky žádá, aby policie okamžitě telefon Holcové vrátila.

CME v Česku zvýšila kvartální tržby o třetinu

České aktivity skupiny CME, který v tuzemsku vlastní televizi Nova, utržily za první kvartál letoška přes 51 milionů dolarů (téměř 1,1 miliardy Kč). Ve srovnání s týmž obdobím loňska je to o 31 % víc, respektive o 7 % víc při zachování konstatního směnného kurzu.

Výsledky CME na jednotlivých trzích

Výsledky CME na jednotlivých trzích

„Finanční výsledky za první čtvrtletí představují náš nejlepší začátek za posledních 10 let,“ pochvaluje si jeden z generálních ředitelů CME Michael del Nin. „Budeme investovat do lokální tvorby, přičemž se budeme soustředit na kontrolu celkových nákladů, abychom zůstali lídry na našich trzích,“ dodal druhý ředitel Christoph Mainusch. CME dnes kromě Česka působí na Slovensku, v Rumunsku a v Bulharsku. Výsledky stanic v Chorvatsku a ve Slovinsku, které prodává, už do svého hospodaření nepočítá.