CME v Česku zvýšila pololetní tržby o pětinu

Bermudská skupina CME, majitel televize Nova a stanic v dalších třech zemích, zvýšila za uplynulé první pololetí 2018 tržby v Česku o 21 % při aktuálním směnném kurzu, při konstantním činilo zvýšení 4 %. Za druhé čtvrtletí letoška dělal nárůst tržeb CME v Česku 14 %, respektive 2 % při konstantním směnném kurzu. V absolutních číslech jde o 113 milionů dolarů (zhruba 2,48 miliardy Kč) za pololetí, 61 milionů (asi 1,35 miliardy Kč) za kvartál. Hospodářské výsledky dnes oznámila sama CME.

Celá skupina CME zaznamenala za pololetí výnosy 299 milionů dolarů (zhruba 6,6 miliardy Kč), což je o 16 %, respektive o 3 % meziročně víc. Provozní zisk OIBDA stoupl o 19 %, respektive o 8 % na 86 milionů dolarů. Tržby z prodeje reklamy přitom rostly o 16, respektive o 3 %, distribuční poplatky od provozovatelů kabelových a satelitních sítí a poplatky z předplatného pak o 15, respektive o 4 %. „Očekáváme, že televize zůstane základem pro budování povědomí o stávajících značkách, ale i pro uvádění nových produktů. Budeme dále rozšiřovat nabídku s doplňkovými aktivy, abychom zlepšili dosah, který poskytujeme našim inzerentům, a diverzifikovali naše příjmy,“ uvedl Christoph Mainusch, jeden ze dvou generálních ředitelů CME.

Hospodářské ukazatele CME

Hospodářské ukazatele CME

Z pohledu tržeb zůstává Česko nejsilnější zemí CME, následuje Rumunsko, Slovensko a Bulharsko. Z pohledu provozního zisku OIBDA Rumunsko v prvním pololetí téměř vyrovnalo Česko, následovalo Bulharsko, pak Slovensko.

Stále probíhá prodej chorvatských a slovinských aktivit CME. Prodej chorvatské Nova TV teprve tento měsíc schválily příslušné orgány, CME jej hodlá uzavřít do konce července. Před rokem oznámený prodej slovinských stanic stále čeká na verdikt tamějších úřadů, CME chce mít hotovo do 13. září. Za chorvatské aktivity CME očekává 99 milionů dolarů, za slovinské 169 milionů dolarů. Chorvatské ani slovinské stanice CME už do svého hospodaření nepočítá.

Výnosy CME podle zemí

Výnosy CME podle zemí

OIBDA CME podle zemí

OIBDA CME podle zemí