Novinky roku 2019 z 19 agentur přinesl letošní Digiveletrh. Připomeňte si reakce na Twitteru.

Coca-Cola v Praze u desítek automatů zprovoznila připojení k wifi

Výrobce nápojů Coca-Cola začal v Praze provozovat čtyřicítku automatů s wifi připojením zdarma. Na zprovoznění připojení spolupracuje s Coca-Colou technologická firma Miia, která v Česku provozuje síť hotspotů. K internetu je možné se připojit jednorázově přes běžný formulář nebo prostřednictvím aplikace Miia pro Android i iOS. Spolu s připojením bude služba upozorňovat její uživatele o kulturních akcích v okolí. Do budoucna plánuje Coca-Cola automaty s připojením šířit i mimo Prahu. 

Asi 40 automatů Coca-Cola nově nabízí připojení k wifi

Asi 40 automatů Coca-Cola nově nabízí připojení k wifi

„Naše automaty jsou velmi často na veřejných místech, kde se lidé dosud nemohli k internetu běžně připojit – například v kulturních institucích, zdravotnických zařízeních nebo sportovních areálech. Přístup k internetu se dnes přitom stává základní potřebou. Instalováním wifi zdarma kolem našich automatů jsme spojili příjemné s užitečným,“ říká manažer Jiří Mazura, který ve společnosti Coca-Cola vede oddělení automatů v Česku a na Slovensku. Odlišené jsou automaty nápisem Free wifi.

První wifi hotspoty v automatech nainstalovala Coca-Cola v Praze před čtyřmi měsíci jako pilotní test. Podle zástupců firmy byl o službu velký zájem. “Vybírali jsme místa, kde dosud nebyl volný přístup k internetu vyřešen jiným jednoduchým způsobem a pro místní návštěvníky tak naše služba má přínos,” dodává Mazura. Jedná se například o zdravotnická zařízení Porodnice Podolí, Nemocnice na Bulovce, ČVUT Poliklinika nebo Poliklinika Prosek, sportovní centra Hamer Sport, Plavecký stadion v Podolí, Aqua Centrum Barrandov nebo Sokolovna v Nuslích a také kulturní střediska – Národní muzeum nebo kulturní domy Ládví a Krakov.