Costa Coffee představuje na Hlavním nádraží v Praze koncept Pronto

Nový koncept Costa Pronto na Hlavním nádraží

Nový koncept Costa Pronto na pražském Hlavním nádraží

Britský kavárenský řetězec Costa Coffee otevřel na pražském Hlavním nádraží kavárnu v novém konceptu, který nazval Pronto. Jedná se o 43. pobočku sítě na českém trhu, od ostatních prodejen se liší nabídkou a velikostí. Koncept je určen hlavně pro odnos jídel a nápojů s sebou. Pokud se osvědčí, nevylučuje firma jeho další rozvoj na místním trhu.

V nové kavárně Costa Pronto se místo dortů, která jsou klasickým sortimentem ostatních kaváren Costa Coffee, prodávají hot dogy nebo teplé wafle. Pobočka má provoz upravený, aby odpovídal provozu nádraží - otevřeno má každý den od 6 hodin do 21 hodin. Pobočka je rozlohou malá, ale vzhledem k jejímu umístění a frekvenci cestujících na tomto nádraží očekáváme denní spotřebu kávy 300 šálků a do budoucna zvýšení na 450 šálků za den,“ uvedla marketingová manažerka Costa Coffee Eva Kulhánková.

Expanzi sítě avizovala Costa Coffee v září, od té doby otevřela prodejny v Praze na Masarykově a na Hlavním nádraží, v Českých Budějovicích a v Ústí nad Labem. Z původních osmi měst, kde působila, je tak nyní v deseti. Letos se chystá Costa Coffee otevřít ještě pobočku v pražském Centru Černý Most. Příští rok počítá s obdobným tempem růstu, otevře od čtyř do sedmi nových prodejen. 

Nový koncept uvedla na začátku listopadu také konkurenční česká kavárenská síť CrossCafe. Pojmenovala ho Drive, první otevřela na bývalé čerpací stanici v Hradci Králové. Stejně jako nové Costa Pronto, i koncept Drive je určen pro koupi nápojů a jídel s sebou, a to z vozidel.