Costa Coffee uvede limitovanou arabiku, otevře na dvou nádražích v Praze

Britský kavárenský řetězec Costa Coffee od 12. září představí limitovanou edici 100% jedno-druhové kávy arabika z Kolumbie. Nabízet ji bude spolu s kávou Mocha Italia, která má v nabídce trvalé zastoupení. Limitovaná edice bude dostupná jen pro pražské zákazníky, protože se podle zástupců firmy jedná o testování edice a vybavení na přípravu kávy bude mít jen Praha. Akci bude věnována celá podzimní kampaň Costy, která proběhne v rádiích, instore, v digitálu i na reklamních plochách v metru.

Nová káva se prodává v obvyklých variantách

Nová káva se prodává v obvyklých variantách

Podle Evy Kulhánkové, marketingové manažerky značky Costa Coffee, jasné, kdy prodej limitované edice skončí. „Ve Velké Británii, kde se logicky začala prodávat jako první, nenašla až takovou odezvu. My jsme po Maďarsku první zemí našeho regionu, kde se prodává. A v Maďarsku se vyprodala snad za 14 dní, jsme proto zvědaví, jak se bude líbit v Česku,“ uvedla marketingová manažerka Costa Coffee. Nová limitovaná edice má květinovo-medové aroma s linkou hořkosladkého karamelu. 

Britská síť kaváren má momentálně v Česku 39 kaváren, v plánu je ale expanze. Do konce roku má podle Kulhánkové síť v plánu otevřít dalších 5 kaváren - tři v Praze na Masarykově nádraží, na Hlavním nádraží a v obchodním Centru Černý Most. Třetí kavárna se představí v Českých Budějovicích a čtvrtá v Ústí nad Labem. „Z 8 měst, kde působíme, se tak rozšíříme na 10,“ doplnila Kulhánková.

Během letošního roku se britský kavárenský řetězec rozrostl celkem o 7 poboček. „Pro příští rok počítáme s podobným tempem. Zatím nic není jasné, ale od 4 do 7 kaváren otevřeme zcela jistě,“ sdělila Eva Kulhánková. Costa Coffee v Česku patří pod skupinu Lagardere Travel Retail, která vlastní také například pekárny Paul nebo trafiky Relay.