Coworking Impact Hub neustále roste a slaví pátý rok v Ostravě

Proč je coworking tak trendy? Práce doma není pro každého. Když potřebujete zázemí jen na pár hodin týdně, proč byste platili trvalý nájem? Kdo vám v kanceláři zajistí služby a vybavení? A když budete chtít pozvat na jednání důležitého partnera, bude vám v rušné kavárně příjemně? Univerzálním řešením je coworking, který se tu otevřel před 10 lety.

Impact Hub Ostrava

Impact Hub Ostrava

Společným jmenovatelem všech coworkingů je prostor. Pro práci i setkávání. „Když jsme před téměř deseti lety zakládali první český Impact Hub, nejčastěji se ozývalo, že nikdo nebude chtít sdílet své know-how s ostatními, stejně jako nebude chtít sedět v otevřeném prostoru. Brzy se ukázalo, že opak je pravdou a dnes máme v komunitě více než 1.700 členů,“ říká jeden ze zakladatelů Zdeněk Rudolský.

V Impact Hubu jde ale nejen o místo jako takové. Vůbec první centrum vzniklo v Londýně jako platforma pro „idea makery“ a podnikavé. Základní premisou bylo, že změna a pokrok se nedějí v izolaci, ale tam, kde se vytvoří komunita akčních lidí.  A synergie a vzájemná spolupráce opravdu zafungovala - dnes pojí po celém světě 17.000 členů. Také česká síť dává prostor jedincům i organizacím, kterým záleží na sobě i na svém okolí. A umožňuje jim dosahovat dlouhodobého a udržitelného úspěchu.

„Udržitelnost tkví i v tom neplatit víc, než musíte. Při rozpočítání měsíčního poplatku za neomezené členství v Impact Hubu vychází hodinový náklad na rovných 15 Kč. Kdybyste si spočítali náklady za klasickou kancelář a energie i služby, navíc třeba dojezd mimo centrum nebo nápoje v kavárně, vyjde vám rozhodně víc. Navíc získáte jen své čtyři stěny, u nás však kompletní zázemí a přímé napojení na mentory a odborníky napříč republikou,“ vypočítává Filip Goszler, ředitel Impact Hub Ostrava.

Impact Hub Ostrava

Impact Hub Ostrava

Právě Impact Hub Ostrava nyní slaví první půlkulatiny. V pětipodlažní budově v centru města, pečuje tým o bezmála 300 členů, včetně třicítky kanceláří. „V ceně kanceláře u nás máte možnost využívat i sdílené prostory a zasedačky. Když chcete mezi lidi, pracujete z open space, když se chcete zavřít na soukromé jednání, rezervujete si adekvátní prostor. Neřešíte wi-fi ani energie nebo úklid. Místo toho můžete třeba zajít na společnou komunitní snídani. To naši členové hodně oceňují. Snažíme se, aby měli čas na to, co je opravdu důležité a co je baví,“ vysvětluje koncept komunitní péče manažerka Karin Božková.

I díky úspěšným členům se v rámci Ostravy nakonec model sdílených kanceláří úspěšně etabloval. Týmy Iglou, Finanční svobody, Supernovy, ApuTime, advokáti Frank Bold nebo známý spisovatel a zakladatel Na volné noze Robert Vlach - ti všichni byli nebo jsou součástí komunity Hubu. „A kromě toho, že jsme si za těch pět let vyzkoušeli tvorbu akcelerátorů a speciálních akcí na klíč, získali jsme také důvěru města a Moravskoslezského kraje. Spolupracujeme už na třetím ročníku unikátního středoškolského hackathonu, iniciovali jsme kulaté stoly a pomáháme rozvoji inovací participací na programu Chytrá myšlenka,“ vyjmenovává Filip Goszler.

Takže když potřebujete flexibilní podmínky pro práci, inspirativní prostředí pro svůj tým nebo dobře dostupný coworking se zasedačkami, je Impact Hub ideální volbou. Profesionální podpora, slevy na baru a služby jsou v ceně. A zázemí můžete získat v centru Ostravy a Brna, stejně jako v Praze na Smíchově i na Vinohradech. Aktuálně nabízíme volné kanceláře i fixní stoly, tarify, které si přizpůsobíte svým potřebám, a v neposlední řadě i spoustu důvodů slavit. Narozeniny Impact Hub Ostrava proběhnou už 28. listopadu 2019.

Impact Hub Ostrava

Impact Hub Ostrava

Text vychází v rámci placené spolupráce s Impact Hubem