Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

CPI dokončila akvizici centra Futurum Hradec Králové, svého patnáctého

Futurum Hradec Králové

Futurum Hradec Králové

Realitní skupina CPI Property Group dokončila akvizici obchodního centra Futurum Hradec Králové. Za neuvedenou částku je koupila od investiční skupiny Meyer Bergman. Transakci už v březnu schválil antimonopolní úřad. Počet obchodních center vlastněných CPI tak vzrostl na 15, hradecké obchodní centrum skupině umožnilo expanzi na východ Čech.

Futurum Hradec Králové je největším obchodním centrem v Královéhradeckém kraji, otevřeno bylo v roce 2000. Nachází se v něm přes 110 obchodů a 1.350 parkovacích míst. Centrum bylo rozšířeno v roce 2012 o 9.500 metrů čtverečních na současných 39.100 metrů čtverečních obchodních ploch, z toho 14.000 patří hypermarketu Tesco. Loni se ve Futuru otevřela vůbec první kavárna Starbucks v regionu.

„Akvizicí obchodního centra Futurum Hradec Králové se české portfolio skupiny CPI Property Group rozrostlo na patnáct center a překročili jsme hranici 350.000 metrů čtverečních nájemních ploch. Upevnili jsme tím pozici největšího vlastníka obchodních center u nás,“ uvedl Tomáš Salajka, ředitel akvizic, obchodu a správy aktiv CPI Property Group.

Skupina CPI loni v lednu učinila jednu z největší realitních transakcí ve střední Evropě, když koupila 11 obchodních center v Česku, Polsku a Maďarsku. S akvizicemi pokračuje, loni získala své první obchodní centrum v Brně, konkrétně Královo Pole. Investuje i do rekonstrukcí - za 200 milionů Kč opravila obchodní centrum Fénix v pražských Vysočanech a rozšířila centrum Igy v Českých Budějovicích.