CPI investuje 50 milionů Kč do plzeňské Olympie, zaměří se na gastro zónu

Olympia Plzeň, Zdroj: CPI

Olympia Plzeň. Zdroj: CPI

Realitní skupina CPI modernizuje obchodní centrum Olympia Plzeň. Dojde tam především ke zvětšení a modernizaci gastro zóny a k vytvoření nového dětského koutku, rekonstrukce se dočkají také toalety. Celková investice do centra, které CPI koupila loni v březnu od CBRE, je plánovaná na 50 milionů Kč. Práce na modernizaci začaly v druhé polovině června a budou probíhat vesměs ve večerních hodinách, mimo otevírací dobu obchodů. Rekonstrukce tak nebude zasahovat do běžného provozu centra. „Modernizace nám pomůže upevnit postavení Olympie jakožto nejvýznamnějšího regionálního centra. Rozšiřování plochy gastro zón a počtu nájemců z kategorie food & beverage je celosvětovým trendem. V rámci našich obchodních center jsme renovovali gastro zóny pražských center Quadrio a Fénix, pracujeme na Olympii Teplice a další modernizace plánujeme,“ vysvětluje Petr Brabec, head of asset management shopping centres CPI.

Olympia Plzeň byla otevřena v roce 2004 a o dva roky později proběhla dostavba multikina. Po 14 letech provozu tak jde o první zásadní investici do modernizace. Nejvýraznější proměnou projde už zmiňovaná gastro zóna, která se dočká rozšíření prostor pro nové gastronomické nájemce a také místa pro sezení, které získá zastavěním nepoužívané terasy. „Proběhne kompletní výměna povrchů, osvětlení, nábytku, navýšení kapacity sezení o 100 míst a otevření nové restaurace typu running sushi,“ upřesňuje Ondřej Křivanec, asset manager CPI.

V roce 2018 plánuje skupina investovat do svých obchodních center částku přesahující 1 miliardu Kč, stejně jako loni. Hlavní vlnu modernizací plánuje na roky 2019 a 2020. V portfoliu CPI je celkem 15 obchodních center, a to v Praze, Brně, Mladé Boleslavi, Kolíně, Hradci Králové, Jihlavě, Českých Budějovicích, Plzni, Liberci a Teplicích.